Ještě v průběhu celého včerejšího dne komplikovala dopravu na hlavním tahu ve směru na Valašské Meziříčí. Nehodu zavinil dosud nezjištěný řidič, který jel s nákladní soupravou od Hustopeč do Valašského Meziříčí.

Jeho auto přejelo na přímém úseku do protisměru zrovna v době, kdy tudy projížděl s jinou nákladní soupravou 33letý řidič z Novojičínska. Ten ve snaze vyhnout se čelnímu střetu sjel na pravý okraj vozovky a jeho kamion se převrátil na bok u břehu místního rybníka.

„Ke zranění osob nedošlo a viník z místa nehody ujel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov vyloučila dechová zkouška u řidiče nákladního vozidla přítomnost alkoholu.

„Hmotná škoda na tahači byla vyčíslena na 200 tisíc korun, na návěsu pak činila dalších 200 tisíc. Firma, přepravující náklad, přišla o zboží v hodnotě 50 tisíc a poškozena byla rovněž svodidla. Škoda se odhaduje na 20 tisíc korun,“ upřesnila Sedláčková.

Na místo byly bezprostředně po havárii přivolány hasičské jednotky z Přerova a Hranic, které se snažily odstranit následky havárie. Z kamionu totiž unikaly do místního rybníka Majdalenka provozní kapaliny, a proto je hasiči začali jímat a současně odebrali vzorky vody z hladiny.

„Rybník byl naštěstí vypuštěný, takže nedošlo k úhynu ryb. Musíme ale z místa odvézt kontaminované bahno a poničeno je také okolí rybníka,“ popsal situaci Slavoj Haška, který na rybníku Majdalenka hospodaří.

Podle svědků převážel kamion jogurty z Valašského Meziříčí do Olomouce. „Majitel si zajistil jeřáb, s pomocí kterého vytahoval kamion z místa. Během dne se přenášel náklad jogurtů z havarovaného vozu,“ líčil Haška průběh úterních prací.

Doprava byla po dobou odstraňování následků nehody svedena do jednoho pruhu. Případem se zabývají také pracovníci odboru životního prostředí hranické radnice.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika