Policisté v tomto úseku museli odklonit dopravu, po osmé hodině však provoz obnovili. Řetězová nehoda se obešla bez vážných zranění. Újmu utrpěly hlavně plechy na autech.

Podle šetření přerovských policistů ani jeden z šoférů před jízdou nepil alkohol. „Řidička Fordu Focus jela ve směru od Přerova na Kokory. Nepřizpůsobila rychlost na namrzlé a neošetřené vozovce a narazila zezadu do Škody Octavia, která jela ve stejném směru. Náraz octavii odhodil na Škodu Favorit, která před ním zastavovala. Šoférka favorita utrpěla lehké zranění s jednorázovým ošetřením,“ popsala první případ, který se stal krátce před sedmou hodinou ráno, přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Tato nehoda však odstartovala další střet mezi automobily. „Do odstaveného Fordu Focus narazil řidič Fordu Fiesta. Ten na zledovatělé vozovce totiž také nezabrzdil,“ doplnila Sedláčková. Ve stejném úseku se vzápětí střetla další dvě osobní auta.

„Šlo o řidiče volkswagenu, který nedodržel bezpečnou vzdálenost a na namrzlé vozovce narazil do opelu, který jel před ním,“ informovala Sedláčková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika