Ten se z neznámých příčin pohyboval na vysoce frekventované komunikaci. Muže srazilo vozidlo Mercedes, které řídil 45letý muž.

„Řidič mercedesu jel ve směru od Ostravy na Olomouc. V pravém jízdním pruhu se střetl s chodcem, který se pohyboval na vozovce ve směru jízdy řidiče,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Chodec byl po srážce odhozen do silničního příkopu a utrpěl vážná zranění, jimž na místě podlehl. Proč se muž pohyboval na silnici, kde denně projíždějí tisíce aut, zatím policisté neví.

V místech, kde se totiž nehoda stala, není žádný vyznačený přechod. „V této věci stále probíhá šetření a byla nařízena i soudní pitva,“ řekla mluvčí.

Škoda na vozidle byla podle jejích slov vyčíslen na 40 tisíc korun. Podle přerovské policejní mluvčí Sedláčkové zemřelo jen v loňském roce při srážce s vozidly pět chodců.

„Z pěta­padesáti nehod utrpěli chodci ve 31 případech lehké zranění, 18 osob se zranilo těžce a pět lidí zemřelo,“ shrnula loňskou bilanci Sedláčková.

Snad nejvíce lidmi otřásl případ úmrtí 80leté ženy v Hranicích, který se stal koncem loňského roku. Důchodkyně se snažila projít mezerou mezi dvěma stojícími kamiony a jeden z řidičů si jejího pohybu nevšiml a přejel ji všemi čtyřmi koly.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

O prosincové tragické nehodě se dočtete zde: Osmdesátiletou ženu přejel kamion