„Muž se pohyboval v kolejišti a v 17.35 hodin ho zachytil rychlík, který přijížděl od Hranic. Mladý muž svým zraněním na místě podlehl, “ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Nehoda se podle jejích slov stala v okamžiku, kdy po kolejích jely v protisměru dvě vlakové soupravy.

„První vlak na něj troubil, muž uhnul doleva na druhou kolej, ale v tom jej srazila rychlíková souprava jedoucí v protisměru,“ doplnila Michaela Sedláčková. Policisté nařídili soudní pitvu.

Smrt v kolejišti našlo letos na Přerovsku už pět lidí. Shodnou okolností se jednalo ve všech případech o muže, a všechny tragédie se odehrály v pátek.

V pátek 2. března usmrtil rychlík usmrtil na kolejích nedaleko Přerova dva bezdomovce, kteří si přes koleje chtěli zkrátit cestu do nedaleké sběrny surovin. V pátek 27. dubna vlak Euro City srazil nedaleko Brodku u Přerova směrem na Grygov mladíka pohybujícího se na kolejích, který svým zraněním podlehl. V pátek 12. května usmrtil nákladní vlak v Hranicích třiadvacetiletého mladíka z Hranic, který seděl v kolejišti a na příjezd vlaku nereagoval.