Poslední vážný úraz se stal minulý týden. Devětadvacetiletého muže, který šel podél kolejí u železniční stanice v Rokytnici, zachytila vlaková souprava – nehodu odnesl muž těžkým zraněním.

Policisté nemohli muže vyslechnout s ohledem na jeho zdravotní stav. Proto také ještě neznají přesnou příčinu neštěstí.

Častou příčinou úmrtí na kolejích bývá pokus o sebevraždu. Letos se ve dvou případech podařilo zabránit díky všímavosti svědků a náhodných kolemjdoucích.

„Podle svědeckých výpovědí, které podávají především strojvedoucí vlaků, si sebevrazi sedají přímo do kolejiště, procházejí se podél trati nebo čekají na projíždějící vlak. Ve dvou letošních případech, kdy se úmrtí podařilo zabránit, si sebevrazi svůj čin na poslední chvíli rozmysleli především díky všímavosti svědků,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Výjimkou nejsou ani lidé, kteří se pohybují v blízkosti trati pod vlivem psychotropních a omamných látek či alkoholu. Smrtelnou daň si vybírá i zkracování cesty přes kolejiště.

Letos v březnu tak skončil tragédií případ, který se stal v Přerově–Předmostí. Dva muži si chtěli u viaduktu krátit cestu přes železniční trať při odvozu železného odpadu do sběrny. Když přecházeli přes koleje, zachytila je projíždějící lokomotiva – oba muži byli na místě mrtví. V

dalších šesti případech zase lidé hazardovali s životem či zdravím, když nerespektovali výstražné signály na železničních přejezdech. Při úrazech a úmrtích na kolejích přitom nehraje roli věk ani pohlaví. „Poškozenými jsou při srážkách s vlakem muži i ženy všech věkových kategorií,“ podotkla Sedláčková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika