Podle nedávno zveřejněných informací ministerstva vnitra zemřelo při nehodách v roce 2007 na jeho území 33 lidí, což je o 14 obětí více než během roku 2006.

Ve statistikách celkového počtu dopravních nehod pak Olomoucký okres figuruje s počtem 4 413 nehod na třetím místě po Brnu a Ostravě. Nejhorší stav na silnicích byl ve třetím čtvrtletí minulého roku, kdy v rámci celé republiky zemřelo o sto lidí více než v tom předchozím.

Na celkově nepříznivou dopravní situaci v regionu reagovalo také vedení policie na nedávném setkání se zástupci kraje. „Do budoucna bychom měli v regionu posilnit hlavně hlídkové a preventivní služby, a to o několik desítek policistů. Ti by měli mít k dispozici i nové vybavení, jako například vozidla a radary,“ uvedl ředitel dopravní policie Martin Červíček.

Dopravní policisté by v rámci reforem chtěli prosadit také několik organizačních a legislativních změn, které by mohly pozitivně ovlivnit další vývoj. Kvůli snížení celkového zatížení například prosazují, aby policisté nemuseli zasahovat u nehod s majetkovou škodou do 50 tisíc korun. Takové nehody by do budoucna mohly řešit pojišťovny.

„Vzhledem k tomu, že častými viníky nehod jsou nezkušení a mladí řidiči, chtějí podpořit vydávání řidičských průkazů na zkoušku,“ doplnil Červíček.

Na začátku letošního roku si už tragická nehoda vyžádala první oběť na území Olomouckého kraje. 25. ledna srazil v Hranicích na Přerovsku řidič chodce, který se pohyboval po frekventované silnici. Muž svým zraněním na místě podlehl.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika