První pracovní úraz se stal ve středu v areálu firmy v Přerově. „Při odstavování kotle došlo k explozi a tlaková vlna profoukla na několika místech kotle opláštění,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle jejích slov vymrštila tlaková vlna jednoho z pracovníků, který právě prováděl kontrolu těsnosti olejových hořáků na kotli, na betonové podlaží. „Poškozený utrpěl zranění s dobou léčení na tři týdny,“ upřesnila mluvčí.

Další případ se stal ve čtvrtek odpoledne v areálu zemědělského družstva v obci Lipová. Sedmapadesátiletý muž prováděl demontáž kola krmného vozu, při které se nešťastnou náhodou rozlomil železný disk.

„Z něj vyletěl náboj a trefil zaměstnance do dolních končetin. Zraněný musel být převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci,“ řekla Miluše Zajícová.

Poslední pracovní úraz se stal rovněž ve čtvrtek v areálu Přerovských strojíren. „V hale se uvolnila železná plotna a amputovala jednadvacetiletému zaměstnanci článek prstu jedné ruky,“ popsala poslední případ mluvčí.

Lékaři zatím přesně neustanovili, jak dlouho se bude zraněný muž vzpamatovávat z následků úrazu. Podle Miluše Zajícové je příčina všech úrazů předmětem dalšího šetření ze strany policie.