„Dva muži z Hranicka ve věku 37 a 39 let nejprve slovně napadli návštěvníka baru. Poté ho strhli z barové židle a několikrát udeřili pěstí,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní násilníci chtěli, aby jim muž koupil alkohol. Když to odmítl, znovu ho fyzicky napadli a vyzvali, aby zaplatil útratu a odešel. Tím však situace zdaleka nekončila.

„Když muž zaplatil, vytrhli mu peněženku z ruky a odcizili z ní dva a půl tisíce korun. Před svým odchodem z baru agresoři ještě poškozeného znovu fyzicky napadli, začali ho prohledávat a když u něj nic nenašli, odešli,“ upřesnila mluvčí.

Oběma útočníkům nyní hrozí za trestné činy loupeže a výtržnictví až deset let vězení.

Další loupežné přepadení se stalo tento týden ve středu v Jasínkově ulici v Přerově. Tentokrát se jeho obětí stala čtyřiatřicetiletá žena. „Neznámý pachatel k ní zezadu přistoupil, chytil jí kabelku a snažil se jí vytrhnout z ruky,“ popsala další případ Sedláčková.

Protože se však napadená začala aktivně bránit, strhl ji pachatel na zem. „Lupič nakonec utekl bez kabelky,“ podotkla mluvčí. Pachatel zatím policii uniká.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika