Ve středu 5. prosince mladý Slovák policii oznámil, že toho dne ve večerních hodinách stál na nádraží v obci na Přerovsku, kde k němu přistoupili tři neznámí muži.

Jeden z nich jej požádal o cigaretu a pětadvacetiletý poškozený muž si rozepnul bundu, aby vytáhl krabičku. V tom okamžiku jej podle jeho slov druhý z mužů udeřil do hlavy tak silně, až upadl na zem, a poté mu útočník z kapsy sebral peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí ve výši osm set korun.

Útokem žádné zranění poškozenému nevzniklo. Jak se ukázalo, ve snaze získat náhradní doklady muž policistům sdělil pouze částečnou pravdu.

„Později se totiž poškozený muž policistům doznal, že skutečnost je jiná. Byl sice osloven neznámým mladíkem, požádán o cigaretu a spolu s ním byli na místě ještě dva další neznámí muži,“ řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Když však poškozený vytáhl krabičku cigaret, tak mu ji jeden z nich vytrhnul a všichni utekli pryč. K žádnému fyzickému útoku ze strany tří mužů nedošlo. Jak doplnila policejní mluvčí, v letošním roce se jedná o pátý vymyšlený loupežný útok na Přerovsku a Lipensku.

Naproti tomu v loňském roce mělo dojít k jedenácti loupežím, u nichž se ukázalo, že se nezakládaly na pravdě.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika