Na svůj účet si neznámý pachatel koncem minulého týdne připsal další skutek – ve čtvrtek 6. března kolem osmé hodiny večer zaútočil v ulici Na Loučkách v Přerově na jednačtyřicetiletou ženu a vytrhl jí z ruky kabelku.

Při loupeži vznikly škody za více než čtyři tisíce korun. Poškozená ale na rozdíl od předchozích obětí neutrpěla žádné zranění.

„Vytrhl jí z ramene kabelku, ve které měla osobní doklady, mobil, deštník, peněženku a peníze. Při tom poškozené roztrhl náramkové hodinky,“ popsala poslední případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Přerovský fantom podle jejích slov od konce minulého roku přepadl více jak desítku žen. Postup je pokaždé stejný. Schová se ve křoví nebo na jiném místě, kde ho není vidět, a na svou oběť zaútočí zezadu.

Vytrhne jí kabelku z ruky a pokud se přepadená nebrání, sebere věci a z místa odejde. Pokud se však rozhodne o kabelku bojovat, musí počítat s agresivním jednáním.

Tak jako v případě, který se stal v Přerově v prosinci loňského roku. Pachatel zaútočil na 58letou ženu před domem a snažil se jí vytrhnout kabelku z ruky.

Okradená se bránila, a tak ji táhl za kabelku po chodníku tak dlouho, až ji upustila. Následkem surového zacházení skončila v nemocnici.

Ještě hůře dopadla osmdesátiletá stařenka, kterou přepadl muž na nádraží v Lipníku.

Lupič číhal v podchodu pod železniční tratí a i v tomto případě byl postup stejný. Protože žena bránila svůj majetek, táhl ji silou za kabelku.

I přes vydatný odpor věci nakonec sebral a napadená po zápase skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

Podle Sedláčkové byly případy, které skončily zraněním poškozené, kvalifikovány jako loupežná přepadení.

„Ty, při nichž nebyl nikdo zraněn, hodnotíme jako krádež,“ upřesnila. Policistům se ani přes intenzivní pátrání dosud nepodařilo muže dopadnout. „Zpočátku okrádal spíše ženy v důchodovém věku, nyní ale napadá i mladé,“ přiblížila Sedláčková.

Muž přitom útočí na různých místech v Přerově. K přepadením už došlo v ulicích Velká Dlážka, bří Hovůrkových, nedaleko hřbitova, ale také na zcela opačném konci města – Na Odpoledni nebo nábřeží Edvarda Beneše.

Některé oběti si popis pachatele vybavují, jiné jsou naopak po činu v šoku a nedokáží se rozpomenout. Není zatím jisté, zda muž přepadává sám, nebo má kumpána. V jednom případě, který se stal v lednu u restaurace Haná, totiž na lupiče opodál čekal jiný muž.

„Pachatel okradl 63letou ženu a utekl spolu s jiným mužem směrem k ulici K. Kouřilka,“ popsala tento případ Sedláčková. Policisté s ohledem na četnost činů žádají obyvatele města o spolupráci při pátrání.

„Svědci, kteří poskytnou jakékoliv informace k jednotlivým skutkům, se mohou obrátit na nejbližší policejní služebnu,“ shrnula mluvčí.

Podle popisu poškozené ženy, která byla přepadena minulý čtvrtek v ulici Na Loučkách, byl muž štíhlé postavy, vysoký asi 175 až 180 centimetrů, oblečený do modré podzimní šusťákové bundy, modrých riflí a na hlavě měl šedou čepici s kšiltem.