Policisté vyjížděli hned ke třem případům – ve dvou z nich neznámý pachatel fyzicky napadl důchodkyně, třetí obětí je mladá žena. Ta se však nakonec ubránila s pomocí své kamarádky.

První případ loupežného přepadení se stal minulou středu v Jasínkově ulici. Mladé ženě se snažil neznámý muž vytrhnout z ruky kabelku. Protože se ale bránila, strhl ji pachatel na zem. Na pomoc napadené nakonec přispěchala kamarádka, a tak odešel lupič s prázdnou.

Další obětí přepadení byla jednašedesátiletá seniorka, na kterou v pátek v noci zaútočil neznámý lupič v ulici Velká Dlážka. „Žena přicházela po chodníku ke schodišti u dveří domu. Pachatel k ní přistoupil zezadu, uhodil ji do hlavy a vytrhl jí z ruky igelitovou tašku. Poškozená v ní měla doklady, mobilní telefon, platební kartu a peněženku s částkou 1030 korun,“ popsala policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Lupič poté utekl na ulici Velká Dlážka. Část ukradených věcí byla později nalezena v křoví a vrácena majitelce. „Seniorka při napadení nebyla zraněna,“ upřesnila mluvčí. Zatím poslední případ se stal v sobotu vpodvečer.

„Dva neznámí pachatelé okradli v ulici Čapka Drahlovského sedmdesátiletou ženu. Jeden do poškozené strčil a druhý jí z pravé ruky vytrhl kabelku,“ popsala Sedláčková.

Důchodkyně měla v kabelce peněženku s 250 korunami, mobilní telefon, svazek klíčů, dvoje dioptrické brýle, osobní doklady a různé písemnosti v hodnotě 3600 korun.

POLICIE PO PACHATELÍCH INTENZIVNĚ PÁTRÁ

Oba lupiči z místa činu utekli. „Policisté po mužích vyhlásili pátrání. Jeden byl oblečen do tmavé bundy, světlých kalhot a na hlavě měl bílou pletenou čepici. Druhý na sobě měl tmavé kalhoty a bundu a na hlavě tmavou pletenou čepici. Výška pachatelů je zhruba 160 centimetrů,“ upřesnila popis přerovská policejní mluvčí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika