Vzhledem k tomu, že měl dobré výsledky, chodil do práce slušně oblečen a ostudu si neudělal ani na jednom firemním večírku, postupně stoupal výš a výš, takže v posledních letech už přes jeho kancelář protékaly, samozřejmě obrazně řečeno, dost slušné peníze.

Pan Libeček měl navíc tu vlastnost, že nikterak nerozčiloval ani klienty, ačkoliv na finanční úřad chodí s dobrou náladou opravdu jen málokterý běžný občan. Stručně řečeno, byl to slušný, nenápadný, všeobecně mírně oblíbený člověk.

Rodinu překvapilo, když tento pětatřicetiletý starý mládenec začal vážný vztah s o pár let mladší kamarádkou své sestry Zuzany Mirkou.

František a Mirka spolu chodili sotva tři měsíce, když se vzali. Nikoliv v kostele, ale hezky na městském úřadě, jak se na úředníka sluší a patří. Divili se příbuzní, divili se i na úřadě.

Měsíc po svatbě si manželé Libečkovi koupili nový byt, což také vyvolalo částečně údiv a částečně závist. Ještě o hodně víc se všichni divili o půl roku později, kdy na základě jakési rozsáhlé vnitřní kontroly zjistili páni kontroloři, že ctihodný úředník a novomanžel František Libeček zpronevěřil skoro milion korun.

Od této chvíle se začaly datovat Františkovy trable ve velkém. Jedna podstatná věc samozřejmě byla ta, že se Libeček stal centrálním bodem nepříjemného policejního vyšetřování.

Druhý problém nastal i v mladé rodině. Když František zkusil vysvětlit Mirce, že její bratr, toho času důstojník na kriminálce, by mohl intervenovat v jeho prospěch, svou dosud milující ženu tím poměrně značně otrávil.

Mirka a po ní i zbytek rodiny začali mít dojem, že Františkovo nedávné milostné vzplanutí a rychlý sňatek by mohly mít cosi společného právě s osobou Mirčina bratra.

Mirka sice v záchvatu soucitu a strachu o domácí krb zkusila bratra oslovit, ten ji a hlavně pak Františka důrazně ubezpečil, že s případem nic nenadělá, ani kdyby nakrásně chtěl.

Vyšetřování tudíž běželo dál. František Libeček nakonec přišel o manželku, o práci a pověst na úřadě a také o dva roky svobody.

Ani Mirka si ale příliš nepomohla – bez ohledu na rozvod se musí dodnes podílet na úhradě exmanželova dluhu, který vznikl v době jejich manželství.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika