Zraněná se ještě v pondělí večer podrobila náročné operaci na neurochirurgické klinice Fakultní nemocnice v Olomouci a nyní už je z nejhoršího venku.

Podrobnosti opřípadu se dočtete zde: AKTUALIZOVÁNO: Dívka vypadla v Přerově z okna

„Dívka je v současnosti při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Po operaci byla přeložena na dětskou jednotku intenzivní péče a nyní je mimo bezprostřední ohrožení života,“ shrnul tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Egon Havrlant.

Podle jeho slov bude dívka i nadále hospitalizována v olomoucké FN. „Jak dlouho u nás zůstane, to rozhodne její stav po zdravotních zákrocích, které ještě musí podstoupit,“ řekl Havrlant.

Policisté zatím přesně neví, co zavinilo pád dívky ze třetího patra domu ve Škodově ulici. Obyvatelé této čtvrti ale na místě uváděli, že byla dívka v podnapilém stavu. Jiní ze svědků zase tvrdili, že se v době nehody nacházela v bytě s mužem z bohatou kriminální minulostí.

Informaci o podnapilém stavu zraněné ale zatím oficiálně nepotvrdila ani policie, ani tiskový mluvčí Fakultní nemocnice. Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové nebyl dosud v souvislosti s případem nikdo obviněn.

„Prováděly se výslechy svědků, ale zatím bez konkrétních závěrů,“ řekla mluvčí. „Jakmile to povolí lékař a umožní zdravotní stav pacientky, bude proveden její výslech za účelem zjištění bližších okolností případu,“ konstatovala Sedláčková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika