Explozi předcházely neshody s manželkou. Za násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci a obecné ohrožení mu nyní hrozí až tři roky vězení. Výbuch značně poškodil část objektu a muž skončil po požáru s popáleninami na sedmdesáti procentech těla ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

Policisté ho s ohledem na jeho zdravotní stav nemohli vyslechnout dříve. Vyšetřovatelé zjistili, že pachatel dlouhodobě vyhrožoval manželce zabitím. „Takto se choval zhruba od poloviny roku 2006 do června roku 2007, přičemž své útoky neustále stupňoval,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Obviněný také ženu opakovaně fyzicky napadal, ale ta tuto skutečnost nikdy neoznámila na policii. Dlouhodobé konflikty vyvrcholily v noci na 6. srpna explozí v rodinném domě v Horní Moštěnici.

Informace o výbuchu v rodinném domu v Horní Moštěnici si připomenetezde: Výbuch zdevastoval dům

 

Bezprostředně po události popisovala problémy v rodině novinářům matka týrané ženy. „Protože muž dceři neustále vyhrožoval, odstěhovala se do azylového domu v Kroměříži. Často mluvil i o tom, že zapálí dům,“ řekla matka poškozené ženy Emilie Mráčková.

Kromě obvinění z násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci hrozí nyní pachateli také stíhání z obecného ohrožení v souvislosti se srpnovou událostí. „Zjistili jsme, že obviněný řešil svoji osobní krizi a z nedbalosti si zapálil cigaretu zrovna v době, kdy v domě unikal plyn,“ shrnula výpověď obviněného mluvčí Sedláčková.

Podle ní je škoda na poškozeném domě více než půl milionu korun. V době události naštěstí nebyl kromě muže v pokoji nikdo další, a tak se nikomu nic nestalo.

„Ještě že se dceři i dětem podařilo včas utéct. Výbuch totiž poničil i přístavek, kde společně bydleli – čtrnáctiletý vnuk a jedenáctiletá vnučka. Co by se stalo, kdyby zůstali uvnitř, ani nechci domyslet,“ řekla těsně po události matka poškozené ženy.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika