Násilník byl nakonec vykázán ze společné domácnosti na deset dní a hrozí mu stíhání. Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové se vyšetřovatelé zabývají od počátku letošního roku již pátým případem domácího násilí.

Dramatické chvíle prožívali třiasedmdesátiletí rodiče z obce na Přerovsku na Velikonoční pondělí. Jejich osmačtyřicetiletý syn jim asi hodinu před obědem udělal ze života doslova peklo.

„Nejprve vyhrožoval matce podřezáním a zabitím. Poté si vzal do ruky židli a mával s ní kolem sebe,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle jejích slov muž rozhazoval po kuchyni domu různé věci, které jsou majetkem rodičů a tloukl s předměty do zdi a do podlahy.

To mu ale nestačilo a začal vyhrožovat také otci. Tvrdil, že ho zabije a vulgárně mu nadával.

„Do důchodce strčil silou tak, že málem upadl na podlahu. Starý muž nakonec z obavy před agresivním synem raději utekl na dvůr, “ popsala mluvčí.

Tím ale drama zdaleka neskončilo. Zběsilý potomek totiž vyhrožoval seniorům tím, že vyhodí jejich dům do povětří.

„Uvedl doslova, že otočí kohoutky s plynem a dům podpálí,“ konstatovala mluvčí.

Proti pachateli museli nakonec zakročit policisté, kteří při výsleších obou poškozených důchodců zjistili, že se nejednalo o ojedinělý exces.

„Syn totiž své rodiče psychicky týral už několik let, a to nejméně od roku 2002. Jeho násilné projevy se přitom opakovaly – poškozoval zařízení domu a vyhrožoval usmrcením, “ podotkla mluvčí Sedláčková.

Jak se prokázalo, útočil pachatel ve většině případů pod vlivem alkoholu. Skutek byl posouzen jako domácí násilí a za násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci hrozí pachateli až roční pobyt za mřížemi.