Podle zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslava Komínka zaměstnala strážníky už v neděli pozdě večer v centru města Přerova rvačka dvou mužů, z nichž jeden musel být odvezen k lékařskému ošetření do přerovské nemocnice.

„V noci na pondělí pak skupina čtyř mladíků ve věku od osmnácti do dvaceti let vyvracela značky a házela po ulici popelnice,“ vylíčil vandalství Miroslav Komínek.

Strážníci také museli usměrnit asi desetičlennou skupinku mladíků, která se ve městě dopouštěla drobných výtržností. Problém dostat se domů měl v pondělí otec malého dítěte v ulici Velká Dlážka.

„Silně podnapilý muž vezl kočárek s malým dítětem a nemohl s ním trefit domů. Neměl u sebe doklady a nebyl ani schopen prokázat svou totožnost,“ popsal další velikonoční příhodu Komínek.

Podle jeho slov si ale nakonec muž vzpomněl na své bydliště a odevzdal dítě matce.

Strážníci vyjížděli také k zásahu na ulici Na odpoledni, kde jeden z opilců obtěžoval nájemníky výškového domu. Policisté spolu se strážníky prováděli v odpoledních hodinách kontroly na výpadovkách.

„Zkontrolováno bylo na čtyřicet dva vozidel, které z převážné části řídily ženy. Na sedadlech spolujezdce vezly zmožené - pravděpodobně muže,“ poznamenal Komínek. Podle jeho slov nezjistily odpolední kontroly na silnicích vážnější prohřešky.