Název akce Výstava hub
KDY: od 20. do 21. září od 9 do 17 hodin
KDE: Klub Teplo, Přerov
ZA KOLIK: 30 korun

Na tradiční výstavu hub mohou zamířit v pátek 20. a v sobotu 21. září do přerovského klubu Teplo milovníci houbaření. Na dvoudenní výstavu nosí houbaři úlovky přímo z lesa a jen loni mohli návštěvníci obdivovat přes tři stovky exponátů - kromě běžných druhů jedlých a jedovatých hub i některé vzácné exempláře.
„Součástí výstavy bude i letos několik přednášek. V pátek 20. září v 16 hodin seznámí přítomné s houbami Valašska známý mykolog Jiří Polčák. V sobotu 21. září si pak mohou lidé poslechnout dvě jeho přednášky - v 10 hodin na téma jedovaté houby a ve 14 hodin bude vyprávět o chráněných houbách,“ uvedl za pořadatele Jiří Šafránek. Na dvaadvacátou výstavu mají v pátek předškolní a školní třídy vstup zdarma.
Jiří Polčák je zkušený mykolog, který objevil v České republice několik vzácných druhů hub. „Před několika lety našel u Tovačova suchohřib, který ještě neměl ani české jméno. V Přerově našel čirůvku osténkatou, která je vzácná i v jižní Evropě a u nás ji do té doby nikdo nenašel. Její plodnice jsou uloženy v Národním muzeu v Praze,“ doplnil.
Také v Hostýnských vrších našel Jiří Polčák houbu, kterou museli vědci pojmenovat, protože šlo o nový druh na světě. Dostala jméno slzečník papouščí. „Po celou dobu výstavy může veřejnost využít i mykologickou poradnu, ve které odborníci určí druhy přinesených hub,“ řekl. Výstava bude přístupná v pátek od 9 do 19 hodin, v sobotu pak od 9 do 17 hodin.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Zuzana Kyselová

Název akce Zažít Hranice jinak
KDY: 21. září od 13 do 20 hodin
KDE: Hranice, centrum
ZA KOLIK: zdarma

Hranice se už podruhé přidají k celorepublikové pouliční sousedské slavnosti! Prostor dostanou místní spolky i obyvatelé všech věkových kategorií a jejich nápady a dílny. Těšit se můžete na domácí občerstvení, živou hudbu i workshopy pro děti i dospělé. Akce se bude konat na Tř. 1. máje

Ilustrační fotoZdroj: Deník / Kamil Košun

Název akce Kdo si hraje nezlobí, aneb Z pekla štěstí
KDY: 21. září od 13 hodin
KDE: Hřiště Dukla, Hranice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Těšit se můžete na setkání s hlavními představiteli pohádky Z pekla štěstí, zábavnou show šaška Vikyho, průvod masek, prezentaci pejsků Chrti v nouzi, pekelný tanec s ohněm, fotokoutek, Karel Gott Cover v podání Honzy Mlčocha, ukázku sochařů, soutěže a hry. K poslechu i tanci zahraje DJ Dalis.

Ilustrační fotoZdroj: O. Horák

Název akce Cena města Přerova
KDY: sobota od 10 hodin
KDE: Střední zemědělská škola, Přerov
ZA KOLIK: zdarma

Přijměte pozvání na 21. ročník akce Cena města Přerova v parkurovém skákání.

Ilustrační foto.Zdroj: Miroslav Slaný