A protože každé výročí se má oslavit, připravili pedagogové a žáci bohatý program.

Po úvodním slovu paní ředitelky Dagmar Pospíšilové předvedly děti rodičům, prarodičům a široké veřejnosti vystoupení zachycující období jednoho roku v drahotušské škole.

Především děti poté zabavila ve své magické show kouzelnice Radana. Následoval koncert skupiny P&P, při kterém bývalá žákyně naší školy, zpěvačka Petra Hrozová, přizvala na pódium některé další absolventy.

 Ve školní jídelně na Struhlovsku v Hranicích připravili pro  malé i velké strávníky filmový týden.
Což takhle dát si špenát nebo Lásku na kari aneb Hranická jídelna hravá i zdravá

Večer na školním dvoře zakončila mladá, nadějná kapela Last Minute, jejímž členem je Filip Kúdelka, který opustil „brány“ naší školy před čtyřmi lety.

Posledním bodem slavnostního dne bylo promítání filmu Zátopek na školním hřišti. Ten – díky osadnímu výboru – do Drahotuš přivezlo Kino na kolečkách.

Během celého odpoledne proudily školou davy návštěvníků, kteří zavítali na výstavu historických materiálů a mohli si vytisknout pamětní list.

Podzimní zahrada MŠ Klíček při ZŠ Struhlovsko Hranice.
Podzimní zahrada mateřinky Klíček aneb Objevme spolu království skřítka Klíčka

Den plný zábavy, vzpomínání a příjemných setkání se vydařil také díky podpoře Města Hranice, Mikroregionu Hranicko, Osadního výboru Drahotuše a Klubu rodičů a přátel školy.

Co popřát drahotušské škole do dalších let? Třídy plné veselých a zvídavých dětí, vnímavé rodiče a nakloněnou veřejnost.

Milá školo, dále vzkvétej!

Za kolektiv školy
Ilona Adámková a Hana Kučerová

Dýňobraní 2022 v Horním Újezdu.
Dýňobraní v Horním Újezdě. Vesničku zdobí Labutí jezero či piráti. To je paráda
Vaření švestkových povidel takzvaně postaru.
VIDEO: Jak se v Hranicích vaří domácí povidla? V měděném kotli a bez cukru