V červenci proběhly oslavy 100 let sokolu Skalička a jubilejní 10. ročník soutěže ve vařeni kotlíkového guláše s cimbálovkou. V srpnu jsme měli veselici s českým rozhlasem Olomouc a po roční odmlce první venkovní setkání seniorů.

V záři byly dny myslivosti s výstavou trofejí a přivítali jsme nové občanky obce Skalička. V řijnu sokolovna žila obecními hody a to jsme ještě netušili, že hody opět ukončí kulturně společenský život v obci Skalička.

Slavnostní otevření pumptrackové dráhy ve Skaličce.
Ve Skaličce otevřeli pumptrackovou dráhu. Děti i mládež čeká skvělá zábava

Připravili jsme adventní a vánoční akce. Skaličský jarmark na výletišti za sokolovnou byl bohatě zajištěn stánkaři, vystoupením děti z mateřské a základní školy a vystoupením Věry Špinarove revival, ale musel být zrušen.

Protože se nemůžeme hromadně potkávat, tak jako bychom si přáli, máme připravenou aktivitu pro všechny děti, rodiče, babičky a dědečky, strýce a tetičky při soukromých procházkách.

V přední části parku se umístily dřevěné stromečky s osvětlením a občané s dětmi při procházce tyto stromečky zdobí ozdobami, které sami vyrobili.

Josef Divín – Zahrada. Výstava děl sklářského výtvarníka z Valašského Meziříčí.
Křehká krása sklářského výtvarníka z Valašského Meziříčí obsadila Synagogu

Rozsvícení vánočního stromu na návsi bylo bez občanů. Starostka obce v rozhlase popřála všem občanům radostné prožití adventu a pozvala všechny ke stromu, který právě rozsvítila. Děti ze základní školy nazpívaly ve škole pásmo písniček, které v rozhlase potěšily určitě všechny spoluobčany.

V neděli 5. prosince po setmění procházely Skaličkou dvě družiny Mikuláše s andělem a čertem. Všichni měli masky, které byly více než rouška a dva metry za oknem hovořili s dětmi a rozdávali dárky a úkoly.

Bylo připraveno ještě deset adventních a vánočních akcí, ale nevím jak budou probíhat.

František Pavlík

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve na Vánoční výstavu.
Červené baňky ve tvaru srdce či třpytivé baňky. Zámek Lešná je ve vánočním hávu