Šedesát občanů Skaličky a okolí bylo poprvé a nikomu to nevadilo a bavili se Tomíkovým výkladem.

Vzpomenu Tomáše Vejmolu. Je to neohroženy dobrodruh, milovník sýrů a tuk-tuků nám poprvé vyprávěl o své bláznivé cestě z Bangkoku až domů na Moravu. Dopravní prostředek si vybral vskutku netradiční tuk-tuk starý 35 let, který si pořídil v Thajsku.

Nejslavnější výrobek milotické továrny- trubkový dvouvařič 038.
Konec výroby vařičů v Miloticích nad Bečvou a v České republice

O výjimečné zážitky a neuvěřitelné situace neměl nezkušený Tomík nouzi. Narodil se do milující rodiny v Hranicích. V roce 2016 se rozhodl opustit práci, ale spíš ho propustili a tak si mohl konečně splnit svůj dětský sen a zažít opravdové dobrodružství, které svět nabízí.

O všech svých cestách přednáší po celé republice a sdílí zážitky na sociálních sítích pod názvem Tomík na cestách, a vypráví o tom, jak je svět plný hodných lidí, nádherné přírody a úžasných zážitků, ale taky, že když člověk chce, tak dokáže mnohé a ještě se u toho může náramně bavit.

Maškarní bál 2024, Skalička.
Sokolovna ve Skaličce se proměnila v rejdiště dětí. Užívaly si maškarní bál

Stejně všechny pobavila i přednáška Afrika s Tomíkem s 9000 km. Vzpomenu státy, po kterých jel, a nám promítal vše, co se přihodilo a o všem hezky mluvil. JAR, Botswana, Zambie, Zimbabwe, Malawi, Tanzanie, Uganda a Svanda.

Sám přivezl sklenici slivovice a úvodem přednášky popřál k MDŽ a flašku podal do sálu pro všechny. Hovořil a diskutoval s přítomnými dvě hodiny a nikomu se nechtělo odcházet po hezkém, zajímavém a veselém pátečním večeru. František Pavlík