Akce se konala pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka, starostu města Hranic Daniela Vitonského. Za finanční podpory Olomouckého kraje, města Hranic a grantového programu města Hranic.

Šestnáctý ročník se nesl tentokrát ve hvězdách a planetách. Celá akce se konala na hřišti Dukla v Hranicích a zúčastnilo se jí 15 dětských domovů z celého Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje i široká veřejnost. Návštěvnost byla kolem 260 dětí.

Celá příprava trvala skoro celý rok. Vymyslet soutěže, obstarat planety, tajenku nejen pro děti, ale i pro dospělé je vždy velký oříšek. S přípravou se začalo již v pondělí a vše se chystalo na příchod dětí. Celý týden se jezdilo a naváželo na hřiště Dukla v Hranicích.

S velkou obavou jsme sledovaly počasí , ale obavy byly na místě. Celý týden krásné počasí, ale v noci, z pátku na sobotu, začalo pršet. V sobotu ráno pršelo, hřiště bylo mokré,ale špatné počasí nás neodradilo a my jsme se pustily do příprav. Chystalo se pódium, výzdoba hřiště, poháry pro domovy, plyšové hračky pro vítěze masek.

Celou akci zahájil TJ. Sokol Hranice - break dance pod vedením Jakuba Tománka. Toto vystoupení bylo úžasné a sklidilo obrovský potlesk.

Na hřišti se také mohly děti pomazlit a projít s pejsky, kteří za námi přijeli ze všech koutů republiky. Organizace, která se nám představila jsou Chrti v nouzi a moc děkujeme za jejich účast.

Největším překvapením pro všechny bylo vystoupení českého zpěváka, textaře, hudebního skladatele a producenta českých i zahraničních umělců Jarek Šimek. Měl připravený krásný program i soutěž pro děti. Zazpíval úžasné písničky z muzikálů i jeho skladby. Za svůj výkon byl odměněn bohatým potleskem. Děti zaujal krásným programem s odměnami. Po koncertě proběhla autogramiáda a focení. Bylo nám všem ctí se setkat s tímto zpěvákem.

Velké ovace sklidilo i taneční vystoupení pod vedením Zuzany Velické. Děvčata ukázaly nejen úžasný tanec, ale dokázaly rozpohybovat i všechny děti. Poté děti čekala dobrá teplá večeře.

Letos jsme vyhlásily soutěž o nejlepší masku mimozemská bytost, do které se všichni rádi zapojili. Zároveň proběhla soutěž i dětských domovů, které měly za úkol donést ručně vyrobenou mimozemskou bytost. Porota měla velmi těžké rozhodování neboť všechny výrobky byly úžasné.

Letos naši akci navštívili a hodnotili hosté starosta města Hranic Daniel Vitonský, Jiří Lajtoch, primátor města Přerova Petr Vrána, náměstek primátora města Přerova Vladimír Lichnovský a Lenka Kopřivová.

Kolem 17 hodiny nás navštívil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Pan hejtman i zpěvák Jarek Šimek ujali své role a to bylo předání všech cen. Začalo se vyhlášením dětských domovů. Každý dětský domov obdržel diplom, pohár a balíček, Poté se vyhlašovaly nejlepší pohádkové postavy, které obdržely diplom, společenskou hru a plyšovou hračku.

Děkujeme všem kamarádům, sponzorům, partnerům, členkám Spolku žen Rouské a 7. mechanizované brigádě Dukelské za pomoc při realizaci naší akce. Odměnou nám všem jsou rozzářené oči a spokojenost dětí.