Kousek od Čeladné se nachází v krásném prostředí v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, zhruba 3,5 kilometru jižně od potoka Čeladenka, Bobo Park. Jde o sportovně zábavný areál s Lanovým Parkem, který leží ve svahu masivu hory Malá Stolová v místě bývalé sjezdovky.

Areál je otevřený denně od devíti do devatenácti hodin a já jej navštívil ve středu 12. července 2023 okolo poledne. Byl již plný lidí.

Jelení safari v Jeseníkách.
Kam na výlet? Za adrenalinovým zážitkem v Jeseníkách do Jeleního safari

Na bobu může jezdit jeden zájemce - platba 95,- Kč za jednu jízdu nebo dvojice (například rodič a dítě) - v tom případě se platí dvě jízdy.

Pro diváky je zajištěn prostor, z kterého mohou jízdy sledovat, fotografovat či odpočívat. Po jízdě je pak třeba zážitek z právě dokončené jízdy řádně vstřebat.

Jízda nahoru dolů.Jízda nahoru dolů.Zdroj: Josef Zajíc

„Na sjezdovce se přestalo jezdit, zarůstala náletovými keři, začalo být málo sněhu a umělé zasněžování nebylo možné. Areál byl nevyužitý. Tak bylo rozhodnuto v této lokalitě postavit tuto dráhu. Byla uvedena do provozu v zimě 2019, takže fungujeme již tři a půl roku. Spočítat, kolik lidí si zasportovalo, je složité. Co víme je, že bylo za dobu od otevření absolvovánu 230 tisíc jízd,“ informoval jeden se zástupců provozovatelů Gerhard Malý.

Ze základny, kde se půjčují boby, se vyjede do 620 m n. m. Délka tratě i se zatáčkami je 824 metrů. Boby mohou nabrat velkou rychlost. Proto při rychlosti 40 km v hodně zasáhnou automatické bezpečnostní brzdy a rychlost zpomalí.

Nepál 2023.
Fotoreportáž z Nepálu: K šedesátinám jsem si nadělil bláznivý dárek, Everest

V areálu je čerstvě otevřen Lanový Park, kde si mohou zájemci vyzkoušet svoji hbitost, rychlost, odvahu a sílu. Vybrat si mohou se čtyř tras. Stejně jako při rychlé jízdě na bobu mohou zažít něco strachu, něco adrenalinu a po ukončení činnosti pocit štěstí z dobře vykonané práce.

Pro oba parky je k dispozici bufet, ve kterém lze zakoupit vše potřebné pro občerstvení. Podrobnosti a zajímavosti na webu Bobo Parku.