Dvoudenní workshop pro fotografy, kde nabídnou coby objekty tolik krásných modelek, završený módní přehlídkou, o kterou se postará Barbora Mandátová.

No a jak se říká 'líná huba, holé neštěstí'. A tak, když mi koncem března dobře dopadla účast ba Mistrovství ČR v malbě na obličej a dekolt, odkud jsem si plná emocí dovezla 1. místo, odvážila jsem se Martinovi napsat, jestli by se mu líbila nějaká spolupráce.

Hranická rodačka Radka Kunovská je mistryní v malbě na tělo a obličej.
Byla to výzva, říká Radka z Hranic, mistryně republiky v malbě na tělo a obličej

Do toho jsem v tomto směru dostala podporu i od místostarosty Hranic, kterým je Karel Machyl. A tak spolupráce vznikla a mě nastalo vymýšlení tématu, zpracování, vytvoření doplňků, šatů. Kdo mě zná, už ví, že začínám mít profesionální deformaci, a když se bavím s lidma a slyším jejich příběhy, naskakují mi v hlavě obrazy, co bych vytvořila.

A tak mi jednoho dne naskočil obraz ženy, která bude symbolizovat město Hranice, čímž vzdám na jednu stranu hold mému rodnému městu a na druhou ukážu, že i něco na první pohled nudného, jako je pro řadu lidí historie či znak, se může skrze umění přetavit v nádheru, která potěší nejedno oko.

Radka Kunovská, rodačka z Hranic, propadla kouzlu iluzivní malby na tělo. Nyní se chystá na mistrovství republiky
Propadla kouzlu iluzivní malby na tělo, chystá se na mistrovství republiky

Moje modelka, kterou byla úžasná a krásná Helena Kuráňová, tak představovala samotné Hranice, a to skrze znak města, jehož hlavní část měla namalovanou na zádech. Foceni v prostorách hranického zámku celou mou myšlenku podtrhlo.

Korunku jsem si vytvořila sama, vymyslela celý koncept a šaty. O ušití nádherných šatů se postarala moje šikovná maminka, s přichystáním modelky včetně make-upu mi pomohla Pavli Vera Ferdová a zároveň i poskytla zázemí v Life Art Gallery vedle zámku.

Módní přehlídka a fotografický kurz v Hranicích.
Hranice, město fotografie i módy, automobilových a motocyklových veteránů

Řada fotografů bodyart i modelku ocenila, jedna z fotografek dokonce komentovala slovy: "I městská heraldika může být neuvěřitelně sexy." Vznikla spousta krásných snímků s různou atmosférou, například i fine artové.

Radka Kunovská