Ale sluneční paprsky  nedávají sněhu šanci vydržet do poledne a na zahrádkách se už objevují první posli jara.

V této malinkaté vesničce, která patří k městu Hranice jsou nové, moderní domy, hodně se tu staví, ale jsou tu i chaloupky, které mají i 100 let.

V jedné takové chaloupce bydlí i paní Iveta. Baráček září opravenou, zateplenou, bílou fasádou, udržovanou předzahrádkou, co jí zdravotní stav dovolí.

Od cesty je oddělený dřevěným plotem, jako správná horská chaloupka. Ten plot není nikterak zajímavý, ale paní Iveta si ho každým rokem vyzdobí na vánoce světýlkama a světelným hadem a na jaře hrníčkama, jako za starých časů, kdy na plotě bývávaly i sklenice od okurek, ale i květináče.

Jsou to hrníčky nějak poškozené, bez ucha, oťukané, ale i jinak vyřazené. A to má ze své domácnosti, od svých kamarádů, ale i přátel.

Visí tam i použitelné hrníčky, protože někomu se už nelíbily nebo měli na něj špatné vzpomínky.

Ale paní Palatová tam má zavěšený i svůj oblíbený hrníček, prý pro radost, protože takových má v kuchyni ještě dost. Pokud byste přišli na návštěvu, nemusíte mít obavu, že by vám neměla v čem nabídnout čaj nebo kávu.

Vloni se jí sem tam z tyčky nějaký ten hrníček ztratil a nebyla z toho nadšená. Ale jaképak bylo zděšení, když na procházce směrem na Boškov našla některé poházené a rozbité na příkopu.

Tak i se sousedkou sledovali kolemjdoucí i kolaře, kteří kolem projedou i projdou. A jeden večer, když štangasti odcházeli z místní hospůdky, se zastavili u plotu a začali hrníčky brát, tak sousedka na ně zavolala, co tam dělají, tak se rozutekli a od té doby byl klid.

Tak doufejme, že letos tam bude všech 34, doposud zavěšených hrníčků a možná přibudou i další.

Pokud budete procházet nebo projíždět touto vesničkou, tak tuto neobyčejnou výstavku neminete. Krátce se zastavte a kochejte se tvarem, velikostí a krásou hrníčků.

Milena Rušarová, Horní Těšice