Na každé soutěžní kolo připevnili organizátoři velké číslo pro řádnou evidenci. V horní části hřiště u kiosku s občerstvením v chládku sedí rodiče děti s babičkami a dědečky a nic nebrání, aby Jirka Peňaz závod zahájil a seznámil přítomné s odpoledním programem.

První závod pro nejmenší na odrážedlech nebyl na trávě, ale všichni přešli za plot na asfaltovou cestu. Každý rodič přidržoval své dítě a na dráze je povzbuzovali o tleskali všichni přítomní. Závodníku bylo šest a vítězem pro diváky byli všichni za nebojácnost a zvládnuti soutěžní dráhy.

Podvečerní let nad Pálavou na počátku léta.
Plout oblohou jako ve snu. Nádherná Pálava z balonu ještě krásní

Po odrážedlech se všichni vrátili na hřiště a startér Jirka po představení dětí na dráze, startuje děvčata do pěti let a po nich stejně staré kluky.

Tato kategorie jela pouze dráhu kolem hřiště. Rodiče děti podporovali a povzbuzovali je po celém hřišti. Vždy byl potleskem a pokřiky oslavován vítěz každého závodu, ale stejný aplaus odměnil všechny, i posledního.

Po pětiletých Jirka postupně startoval žáky a žákyně šesti a sedmileté, poté osmi a devítileté a na závěr deseti a dvanáctileté. Tito závodníci jezdili až ke hřbitovu a ti starší dvakrát. Před každým startem Jirka dával otázky jednotlivým cyklistům.

5. ročník volejbalového turnaje Zbrašovský kulový blesk.
Extrémní teploty volejbalisty na Zbrašově od sportu neodradily

Během závodu byl na hřišti bohatý doprovodný program. Cyklisté přejížděli desku na válečcích, zvládali slalom s vozíkem za kolem a slalom s kolcami s bečkou piva. Hasiči připravili pro děti střílení ze vzduchovky na cíl.

Ještě před vyhlášením výsledku odstartoval Jirka soutěž dospělých žen a mužů bez rozdílu věku. Jela se tři kola a po celé dráze bylo spousta překvapení.

Pro všechny bylo připraveno bohaté občerstveni a pro počasí šlo hlavně pivo na dračku.

U Františkova měla být pobočka zbrojovky Messerschmitt.
GALERIE: Tajemství z války. V podzemí u Kvildy vyráběli Němci díly na stíhačky

Na stupních vítězů proběhlo vyhlášení výsledků a předávání cen. Každý zúčastněný cyklista obdržel plaketu a v tombole startovních čísel hezké dárky. I přes vedro se čtvrtý cyklistický závod ve Skaličce vydařil a opět jsme prožili báječnou sportovní sobotu.

František Pavlík

Výstava Nábytek Jitona
RETRO: Takhle vypadaly naše domovy a kanceláře. Nábytek z Jitony byl fenomén
Bývalá obce dnešního Vojenského újezdu Libavá, obec Milovany.
Milovany zní tak poeticky aneb Zaniklá obec dnešního Vojenského újezdu Libavá