A její existence byla obrovským překvapením! Ačkoli publikace vznikala téměř tři roky, my, rodiče dětí, jsme o tom neměli ani tušení.

A tak jsme pak všichni společně ve čtvrtek 24. listopadu jen s údivem a nadšením přihlíželi tomu, jak Tomík na cestách, vycházející hvězda české cestovatelské scény, člověk s úžasným humorem, který ochutnal jídlo v indických slumech i afrických chýších, křtí téměř padesátistránkovou publikaci Svačinky ze Špičkové školky.

Akcí, kvůli které jsme se ale původně všichni na utajeném křtu sešli, byla Burza plyšáků.

Výměnný obchod, jehož myšlenka vznikla na jedné ze schůzek Ekotýmu jako výsledek debaty o tom, co s plyšáky, se kterými už si nikdo nehraje.

Napadlo nás, udělat před darováním dětem ještě jednou radost. Rodiče s dětmi si rozdělili úkoly a akci společně připravili. Školkové děti napekly linecké koláče, do kterých daly různé druhy marmelád, které zbyly z Marmeliády. Tu školka nedávno také uspořádala.

Líbí se mi, že školka učí děti jak se o prostředí, ve kterém žijí, dobře starat a aktivně zapojují do akcí i nás rodiče. Jako třeba paní Radku Kunovskou, která se na Burze plyšáků postarala o zábavu v podobě fotokoutků, malování na kamínky a mimo to stojí také za povedeným grafickým zpracováním už zmíněné kuchařky.

No a zbylí plyšáci? Děti si samy odhlasovaly, že ti půjdou na charitu.

Ráda bych, coby členka Ekotýmu, paní ředitelce i všem učitelkám školky z celého srdce poděkovala za to, že díky nim budou mít naše děti na svoji MŠ ve Špičkách opravdu Špičkové vzpomínky!

Jana Kubáčová,
členka Ekotýmu Špičkové školky