V pátek druhého února večer k nám přijelo divadlo Schod z Valašského Meziříčí. Přijeli k nám podruhé a sokolovna byla plná i po čtvrteční přednášce manželu Márových. Divadlo Schod vzniklo v roce 1973 a poprvé vystoupilo na Silvestra v M-klubu města Valašské Meziříčí.

Vzpomenu jejich současnou éru. Hrají pouze vlastní hudební komedie-muzikály, které čerpají jak z historie, tak i ze současnosti, někdy i pohádky. Nepotřebují k tomu oponu a v M-klubu sedí jeho diváci u stolu restaurace.

Lyžařský kurz – ZŠ a MŠ Potštát.
Letos to opravdu vyšlo a podařilo se nám rozlyžovat téměř 40 potštátských dětí

A není ani tak divadlem, jako veselým pohledem na neveselý svět. Ale potřebují elektrický proud, protože jim k tomu pohledu hraje kapela a potřebují diváky, kteří nechají starosti doma a přišli se bavit.

Tato slova se úplně vyplnila u nás ve Skaličce. Poprvé se nesedělo v řadách, ale u stolu. Tento způsob se používá i na ostatních akcích v sokolovně.

Letošní představeni s názvem Kompot bylo opět z tvůrčí kuchyně divadélka Schod. Viděli jsme tematicky různorodé scénky. Zavítali jsme například do penzionu U Tří krásek a seznámili se s jeho půvabnými obyvatelkami.

Premiéra baletního představení Louskáček v podání Tanečního oboru ZUŠ Hranice byla v sokolovně 14. prosince 2023.
Taneční obor ZUŠ Hranice má za sebou baletní premiéry Edith a Louskáček. A dál?

V policejním příběhu jsme se zamýšleli nad psychologickými pohnutkami nešťastného vraha. Nahlédli jsme co se děje v ložnici Kleopatry a housle skřeka Dalibora z Kozojed zavřeného ve věži. To vše bylo samozřejmě okořeněno písničkami.

Každý divák si přišel na své a mohl se do sytosti namlsat humoru a zábavy.