Jedno nástupnické místo je u informačního centra na prohlídku pralesa Mionší s průvodcem. Je zde taky občerstvení. Další místo je u pekárny a cukrárny v Lomné, kde je i parkoviště.

Odtud se vychází po modré značce ke skálám v Dolní Lomné (severka). Hned na začátku cesty je Národopisný areál Matice Slezské pro pořádání folklorních slavností. V současné době se zde pořádají dva celostátní festivaly ročně. Tento areál se taky objevil ve filmu Muzzikanti, kde byl Izziho kemp.

Kolem areálu je ještě celkem mírné stoupání, které se po několika metrech promění na prudký vyšlap, který vás dovede k turistickému přístřešku a kousek od něj je odbočka ke skálám. Modrá značka je mimo tento skalní útvar. Ty to skály jsou tvořeny dvanáctimetrovou skalní věží, která je obklopena menšími skálami.

V Dolní Lomné taky stojí za návštěvu Zemědělský dvorek. Je to dřevěná salaš, ve které lze vidět nástroje pro tradiční výrobu mléčných výrobků.

Dalším ze zajímavých objektů je Lomňanské muzeum, které je replikou staré školy. Na okraji Dolní Lomné je zajímavý objekt URSUS, zážitkové centru s unikátní interaktivní expozicí o vzniku a vývoji Beskyd, fauny a flóry západních Karpat.