Téměř padesát domácností se první říjnovou sobotu zapojilo a vykoulelo své zahradní výpěstky před dům, někteří připravili krásné podzimní aranžmá.

Lidem v Horním Újezdě, ani za ty roky konání této oblíbené akce, fantazie rozhodně nechybí. Prostranství před jejich domy každoročně ozdobí jiná sousoší. Letos pobavilo Labutí jezero, pasáček ovcí nebo pirát s lodí i s početnou posádkou.

Čtvrtý salon výtvarníků 2022 v Galerii M+M v Hranicích..
OBRAZEM: Čtvrtý salon výtvarníků láká do hranické Galerie M+M

Již 14. ročník dýňobraní tentokrát poznamenalo nestálé počasí, proto se doprovodný program uskutečnil v sále kulturního domu, kde si to všichni v teple a suchu užili.

Lidé si pochutnali na několika druzích dýňových pomazánek, k chuti přišly dýňové a cukínové tataráčky nebo čatný, ale i sladké moučníky upečené z této podzimní úrody.

Vítání občánků ve Skaličce 2022.
Sokolovna jako obřadní místnost, Skalička přivítala osm nových dětí

Děti pobavil klaun s bublifukem nebo se mohly přenést do virtuální reality.

Pokud počasí dovolí, podzimní výzdoba bude v Horním Újezdě k vidění ještě pár dnů.

Vaření švestkových povidel takzvaně postaru.
VIDEO: Jak se v Hranicích vaří domácí povidla? V měděném kotli a bez cukru

Také se vám letos urodilo? Zdobíte si zahradu či okolí domu také podzimními aranžemi? Podělte se o něj s našimi čtenáři. Pošlete nám fotografie a popis místa na e-mail: tipy.morava@denik.cz. My je rádi uveřejníme na našem webu v rubrice Čtenář reportér.

Pasekářskou stezkou za poznáním.
Voňavé pastviny, zvlněné kopce aneb Pasekářskou stezkou za poznáním na Zlínsku
V těsném sousedství zříceniny hradu Lukov je naučná stezka Králky, do které také patří Přírodní památka skalního útvaru Králky.
Kam na výlet? Zřícenina hradu Lukov nabízí také okolní prostranství plné skal