Epidemická pravidla se trochu rozvolnila, a tak jsme mohli konečně uskutečnit akce, na které jsme netrpělivě čekali a na které se hlavně děti velmi moc těšily!

První setkání se uskutečnilo ve čtvrtek 3. června, kdy se Ekotým spolu s dalšími rodiči a dětmi z naší školky a školy rozhodl opět trochu uklidit Struhlovsko.

Akce „Ukliďme Struhlovsko“ přilákala mnoho dobrovolníků, a i když byl náš počet menší než minulý rok, nadšení sběratelů to vyrovnalo! Po Struhlovsku se v ten den pohybovaly tři skupiny „čističů“ v zelených kšiltovkách, které se nezalekly odpadu, ale ani vysoké trávy, kde se nepořádek skrýval.

V Základní škole Potštát vyrobili hmyzí hotýlky.
V potštátské škole vyráběli hmyzí hotýlky

Naštěstí se na nás nepřilepilo žádné zvířátko, zato jsme za hodinu nasbírali neuvěřitelných 24 kilogramů odpadu! A to už nutí k zamyšlení…

A protože se nám společně strávené odpoledne velmi líbilo, zopakovali jsme si to hned další týden v úterý 8. června. Tentokrát se Ekotým rozhodl konečně otestovat úkoly z questu, který vymyslel pro všechny nadšené děti ochotné putovat za skřítkem Klíčkem až k Javorové studánce.

Ekotým MŠ Klíček při Struhlovsko Hranice.Ekotým MŠ Klíček při Struhlovsko Hranice.Zdroj: Dana Ježková

Takže kdo má chuť vyrazit s dětmi a mapkou po Hranicích, plnit zajímavé úkoly a na závěr se napít ze studánky, neváhejte a sledujte stránky naší Ekoškolky MŠ Klíček, která Vás bude informovat o oficiálním spuštění této akce pro veřejnost.

Děti z Ekotýmu, menší i větší, celou trasu se sluníčkem za zády a s úsměvem na rtech bez problémů ušly a z úkolů, které si vyzkoušely ještě na zahradě školky, byly nadšené. Kdo by taky nebyl, když si za odměnu mohly najít truhlici s pokladem!

Děti ze třídy Sluníček MŠ Pohádka navštívili arboretum.
FOTO: Děti z MŠ Pohádka v Hranicích poznávaly život v lese

Dospělý Ekotým v mezičase zhodnotil celou svou činnost v tomto roce a začal plánovat, co se bude dít v tom příštím, protože takováto setkání mají prostě smysl.

Například aktuální výzva „Čistá cesta do školky“ děti baví a není nic lepšího než slyšet od vlastních ratolestí pohoršení nad dalším obalem z nanuku pohozeném jen tak na chodníku u Billy.

Toto je Ekoškolka v praxi.

Dana Ježková,
členka Ekotýmu

 

Zimní idyla ve Středolesí
Příroda Potštátska je půvabná v každé roční době. Budete se sem rádi vracet