Loňský desátý ročník vaření kotlíkového guláše ve Skaličce s cimbálovkou se loni vydařil a mysleli jsme, že nějaký čas bude problém zajistit kuchaře a diváky.

Soutěžních týmu se přihlásilo letos šestnáct a diváku bylo také více. Nepřijely Hradčany a nesoutěžili včelaři a Peryna tým, ale Slováci z obce Nemce do Skaličky rádi přijeli.

Všech šestnáct týmu si našlo místo pro vaření a na stánek vyvěsily svá jména pro přehlednost. V jedenáct hodin nic nebránilo, aby starostka obce přivítala a představila všechny týmy a zahájila 11. ročník soutěže ve vaření kotlíkového guláše ve Skaličce.

Páťáci ve Skaličce děkovali učitelům.
Páťáci ze Skaličky se loučili se školou a učiteli. Tekly i slzy

Než budou kotlíkové guláše hotovy, uvařila starostka s místostarostou padesát litrů obecního guláše. Od jedenácti hodin se vydával a chodili sem občané i pro guláš domů. Pro jeho kvalitu byl kotel v jednu hodinu prázdný.

Ve tři hodiny se předávaly za vstupenku misky na koštování šestnácti gulášů a každý obdržel i tři žetony, které předal do připravené sklenice za nejchutnější guláše.

V šestnáct hodin odnesl každý tým talíř guláše pro hodnocení porotou a začal nalévat do misek pro všechny přítomné. Při desátém ročníku bylo kolem kotlu čtyři sta ochutnaváčů a letos nás bylo ještě o padesát více.

U sifonu v Uhřičicích.
Studenti z Kojetína vymysleli hru! Sbírejte razítka na kole i pěšky středem Hané

V sedmnáct hodin přichází starostka obce s výsledky soutěže. Komise byla složena z nehrajících týmu, kteří byli v deseti letech ve Skaličce první. Čtvrté místo obsadilo třináct týmu a postupně si přicházeli pro balíčky a poděkování a řadili se kolem starostky.

Komise se rozhodla, že mimo první tři volala týmy abecedně. Cenu veřejnosti sud piva získal Jakub Hynčica, který vyhrál tuto cenu i před rokem.

Cenu nej sympaťáka kuchaře či kuchařky, určenou diváky získal Zbyněk Stříteský z Fotříků. Třetí místo získal tým Backstreet Boys, který byl třetí i před rokem. Druhé místo získali Sokoli Skalička a první SkaLipáci.

Moravské levandulové žně.
Moravská Provence aneb Levandulové žně nedaleko Hranic a Olomouce. Podívejte se

Ceny byly půlka prasete, uzená kýta a balíček. Po hodnocení se zůstávalo a slavilo s tancem do nočních hodin.

František Pavlík

Také u vás v obci pořádáte nejrůznější akce? Pošlete nám fotky a krátký text na e-mail: tipy.morava@denik.cz. Rádi je  zveřejníme na našem webu.

Olomoucký spolek okrašlovací jde svou výzdobou příkladem.
SOUTĚŽ. Pochlubte se květinovou výzdobou a vyhrajte atraktivní ceny!