Těch velikostí, tvarů a barev!!! Ano, to je statek Pipků. Čeká mě jen jeden přestup, v Kolíně a cíl mé cesty je kousíček od nádraží železniční stanice Nová Ves u Leštiny.

Počasí skoro letní, ač je polovina října a v roce 2017 byla úroda dýní nadprůměrná!!! No, a Halloween je přece už za dveřmi….

Podzim na Prostějovsku.
Pastva pro oči aneb Když podzim čaruje. Jak vypadá podzim na Hranicku?

Tato návštěva je možná ale jen o víkendu!!! Kdysi, na Černé louce v Ostravě jsem viděla vyřezávání dýní, tzv. carving (melouny zase v OC Praha Zličín), tady poznávám zase něco jiného.

Pro děti eldorádo: slámový bazén a další vyžití ve slámě či se slámou, ale i strašidelné tmavé sýpky a také živá zvířátka, pro dospělé neskutečná pastva pro oči - pyramidy, labyrinty, jakési totemy… tato podívaná představuje ale velkou trpělivost!!!

Dýně Veltruská obrovská.
Dýně Veltruská obrovská je oblíbená u zahrádkářů. Tak ji umí pěstovat v Brodku

A možnost dýně dlabat, malovat či je různě, např. na sebe skládat, stavět - a pak - velký výběr je i k prodeji. Statek je velice vkusně naaranžován, jedno zátiší s dýněmi střídá další…

Stánky s občerstvením prázdnotou nezejí, platíme přece pořád za hladový národ - jak jinak. A menu? Přece = dýně!!

Poslední záběr je už jen nostalgickým pohledem z vlaku na zahradu Pipků….

Hana Dostálová

Kankán v roce 1988. Taneční klub při KPS v Moravských Budějovicích svým vystoupením sklízel úspěchy v blízkém i širokém okolí díky skvělé choreografii a vedení tanečních mistrů - manželů Brychových.
RETRO: Taneční nabízí eleganci a zábavu. Zavzpomínejte s námi