I přes velké horko si návštěvníci slavnostní zahájení užili, v hojném počtu si poslechli představení všech vystavujících, prohlédli si ukázku jejich práce a nad vínem a lákavým občerstvením podiskutovali nejen o umění.

Když se řekne Anička Musilová, asi málokterý obyvatel Hranic by nevěděl, o koho se jedná. Tato devadesátiletá dáma vede galerii v domě naproti Arboretu už pěknou řádku let.

A ani po těch letech obliba galerie rozhodně neklesá, právě naopak. Svědčí o tom třeba zrovna už tradiční Salony výtvarníků. Když začínaly, byl jeden ročně. Dnes už jsou během roku tři a počet výtvarníků na nich stoupá.

Na tom pátečním - dvaadvacátém Salonu - jich bylo hned 18! A k vidění jsou na něm obrazy, fotografie, šperky, dřevořezby, powertex, paličkování, háčkování.

Unikátní rodinnou galerii, která dává možnost vystavit svá díla amatérským výtvarníkům, a ještě ji vede tak úžasný energický člověk se silným životním příběhem, popravdě neznám a možná ani nikdo z vás. Paní Musilová za pomoci rodiny a přátel zde každou z výstav připravuje s láskou a za to jim patří velký dík.

Výstavu, na které je většina vystavených děl prodejních, můžete navštívit do 16. září. Poté ji vystřídá 3. salon výtvarníků.

Radka Kunovská

close Banner ženy info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in