Pohodová, doslova, rodinná atmosféra, více jak stovka betlémů z nejrůznějších materiálů, které tvořili nejen ostřílení řezbáři, ale také amatérští nadšenci, překrásně zdobené vánoční perníčky, adventní věnce, baňky na stromeček a milá, věčně usměvavá majitelka galerie Anička Musilová.

Přesně to je tradiční, letos už sedmadvacátá, Výstava betlémů a vánočních tradic v Galerie M+M v Hranicích na Jurikově ulici.

Také jste navštívili nějakou adventní akci? Vyfoťte ji, zachyťte její atmosféru a podělte se o vaše snímky s ostatními čtenáři. Vaše fotografie rádi zveřejníme v tištěném vydání a také na webu v rubrice čtenář reportér. Pošlete nám také tipy na adventní akce ve vašem okolí, rádi je zveřejníme v našem adventním kalendáři akcí, který na našem webu budeme uveřejňovat a pravidelně aktualizovat. Vše posílejte na e-mail: tipy.morava@denik.cz. Děkujeme

Na návštěvníky čeká v M+M více jak stovka betlémů z nejrůznějších materiálů, kterým jednoznačně kraluje dřevo. Ale jesličky, zobrazující narození Ježíše Krista, zde lze spatřit také ze šustí, háčkované, paličkované, pletené a dokonce také z kamene.

Na jejich tvorbě se podíleli nejen zkušení řezbáři, ale betlémy tvořili také jednotlivci - amatérští nadšenci z řad obyvatel Hranicka.

Na výstavě si také můžete zakoupit nejen překrásně zdobené perníčky, ale také vánoční baňky či jiné ozdoby.

Výstava betlémů a vánočních tradic patří v M+M stejně jako Velikonoční výstava k těm nejnavštěvovanějším. Každoročně si ji nenechá ujít na deset tisíc návštěvníků.

Vánoce 1987. Radost udělaly tehdy panenky, knížky i mašinka s vagonky.
RETRO: Blíží se advent. Zavzpomínejte s námi na Vánoce v časech minulých

K vidění bude každý den, dopoledne na zazvonění a odpoledne od 13 do 17 hodin až do 19. prosince.

Drhání peří v Horních Těšicích.
FOTO: Nádherná tradice. V Horních Těšicích drhly ženy peří z landerských hus