V Olomouckém kraji probíhá tato soutěž každoročně na našem Gymnáziu v Hranicích. Pro vítěze v každém kraji jsou připraveny hodnotné ceny a upomínkové předměty.

Pěti nejlepším účastníkům v celostátním srovnání bude nabídnuta účast zdarma na prestižním jarním týdenním informatickém campu středoškoláků, pořádaném Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy.

Porovnat algoritmické dovednosti přijelo do naší školy tentokrát 26 studentů z osmi škol Olomouckého kraje.

Velikonoční výzdobu v Hranicích natáčela Toulavá kamera.
Velikonoční Hranice: Obří kraslice i budkovník natáčela Toulavá kamera

Nejúspěšnější účastník Matyáš Karásek z CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově dosáhl plného počtu 240 bodů a právem získal první cenu.

Na druhém místě se umístil Daniel Skýpala z Gymnázia Olomouc - Hejčín a na třetím žák ze stejné školy Jakub Ondroušek. Čtvrté místo obsadil Pavel Hampl z VOŠ a SPŠ Šumperk.

A poslední oceněné, páté místo vybojoval Jiří Kvapil opět z Gymnázia Olomouc - Hejčín. Naše nejúspěšnější studentka Tereza Zápotocká obsadila velmi pěkné 14. místo.

Procházka lomem s vyhlídkou v Horní Bečvě.
Tip na výlet: Úchvatná panoramata. Dlouho opuštěný lom v Horní Bečvě má využití

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci svých škol a čestný souboj, na který dohlížela odborná komise ve složení Pavlína Horáčková z Gymnázia Zábřeh, Ivana Matyášková z CMG, ZŠ a MŠ v Prostějově, Lenka Kundratová z VOŠ a SPŠ Šumperk, Jiří Šeiner z Gymnázia Hranice a koordinátor Bobříka informatiky za Olomoucký kraj Dagmar Kolářová ze stejné školy.

Dagmar Kolářová

Výstava KOMenský v KOMiksu ve Staré radnici v Hranicích.
KOMenský v KOMiksu. Příběh učitele národů objevíte ve Staré radnici v Hranicích
Pivovarské muzeum Holba v Hanušovicích.
Hospodský jako z Obušku z Pytle ven. I to je Pivovarské muzeum v Hanušovicích