Vzniklo zde mnoho dech beroucích výtvorů. Některé z nich si děti po akci odnesly, aby si ozdobily svá zápraží. Po dlabání se všichni převlékli do kostýmů a kdo chtěl, toho starší žáci a žačky nalíčili a strašidelně pomalovali.

Následovalo společné fotografování a pak se pokračovalo nejen vařením čarodějných lektvarů, lovením ve slizu ale i ochutnávkou lahůdek přímo ze záhrobí. Sušené ochucené červy ochutnal ledaskdo, ale do těch lezoucích se kupodivu nikdo zakousnout nechtěl, tak byly alespoň zdrojem pozorování a sázek.

Nejvíce se dětem zapsal do paměti moment, kdy se rozbila sklenička se šváby a ti se rozutekli do všech stran. Naštěstí díky pomoci duchapřítomných rodičů jsme je hned pochytali a zabránili tak jejich invazi.

Malí myslivci z Hranic mají na podzim plno práce.
Malí myslivci z Hranic mají na podzim plno práce

Lahodné občerstvení (na úrovni MasterChef****) připravili rodiče a opravdu bylo na co koukat i ochutnávat! Nechyběl ani tanec koster.

Po setmění se budova celá otřásla a proměnila ve strašidelnou školu.  Víc jak 50 nebojácných dětí dokázalo, že když se nebojí do školy chodit ve dne, pak večer, při svíčkách a o samotě je to úplná brnkačka. 

Poděkování patří všem rodičům a kolegyním, kteří ochotně pomáhali s dlabáním a vytvořením strašidelné atmosféry. Škoda, že se v kostýmech nepotkáváme časteji.

V Nejdku u Bělotína už pečou perníčky.
Vánoční atmosféra už vládne v Nejdku u Bělotína. Už pečou a zdobí perníčky

Děkujeme také Skiareálu Potštát za poukazy na vlek, kterými jsme ocenily nejstrašidelnější líčení, občerstvení a vydlabanou dýni.

Pavla Kelnarová,
vychovatelka ŠD ZŠ a MŠ Potštát