Naši žáci a učitelé již mnoho let pravidelně organizují výměnné pobyty žáků, které jsou tradičně zaměřené na anglický jazyk a sport.

Bohužel je pandemie COVIDU na dva roky přerušila a 15 let spolupráce jsme tak mohli oslavit až letos v červnu u příležitosti oslav města Konstancin Days.

Rybí přechod na řece Bečvě v Hranicích.
Významný prvek. Rybí přechod na řece Bečvě v Hranicích umožní pohodlné proplutí

Díky mimořádnému grantu, který poskytlo město Hranice, se žáci i muzikanti z jazzového uskupení H-band zúčastnili oslav na oficiální i méně formální úrovni.

Proběhlo například slavnostní podepisování smluv starosty měst o nové spolupráci, koncerty v amfiteátru u vily Hugonowka i přátelské retro utkání v korfbalu, které se konaly v krásném Lázeňském parku.

Pěvecký sbor Cantabile při ZUŠ Hranice zúčastnil přehlídky Světlo za Lidice.
Hranický pěvecký sbor Cantabile rozzářil Světlo za Lidice za celý Olomoucký kraj

Vrcholem oslav byl retro průvod městem. Mimo oficiální oslavy jsme všichni měli možnost navštívit hlavní město Varšavu.

Někteří z nás se tak setkali se svými již dlouholetými přáteli a hlavně děti pak navázaly přátelství nová. Všichni se znovu setkají v příštím školním roce zase u nás.

Hranice Dragons 2022.
VIDEO, FOTO: Na hranickou Bečvu se vrátily dračí lodě. Byl to boj

Vlastní zkušenost a osobní setkávání nejlépe odpoví na otázku jací jsme a jací jsou naši nejbližší sousedé, a to je také motem projektu spolupráce partnerských měst „Evropa – naše společná adresa.“

Andrea Smrčková

Výstava dětských prací 2022 v Galerii M+M v Hranicích.
Výstava v Galerii M+M si zaslouží pozornost a povzbuzení pro další činnost dětí