Naši žáci a učitelé již mnoho let pravidelně organizují výměnné pobyty žáků, které jsou tradičně zaměřené na anglický jazyk a sport.

Bohužel je pandemie COVIDU na dva roky přerušila a 15 let spolupráce jsme tak mohli oslavit až letos v červnu u příležitosti oslav města Konstancin Days.

Díky mimořádnému grantu, který poskytlo město Hranice, se žáci i muzikanti z jazzového uskupení H-band zúčastnili oslav na oficiální i méně formální úrovni.

Proběhlo například slavnostní podepisování smluv starosty měst o nové spolupráci, koncerty v amfiteátru u vily Hugonowka i přátelské retro utkání v korfbalu, které se konaly v krásném Lázeňském parku.

Vrcholem oslav byl retro průvod městem. Mimo oficiální oslavy jsme všichni měli možnost navštívit hlavní město Varšavu.

Někteří z nás se tak setkali se svými již dlouholetými přáteli a hlavně děti pak navázaly přátelství nová. Všichni se znovu setkají v příštím školním roce zase u nás.

Vlastní zkušenost a osobní setkávání nejlépe odpoví na otázku jací jsme a jací jsou naši nejbližší sousedé, a to je také motem projektu spolupráce partnerských měst „Evropa – naše společná adresa.“

Andrea Smrčková