Výtvarnice Rita Koszorús se narodila v roce 1989 v Bratislavě. Své výtvarné vzdělání zahájila na Škole užitého umění Josefa Vydry v Bratislavě. Následně v letech 2008 až 2014 studovala na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, nejprve na katedře volné grafiky, později na katedře malby v ateliéru pod vedením profesora Daniela Fischera.

V roce 2013 absolvovala stáž na Akademii výtvarných umění v Budapešti v ateliéru vedeném Imre Buktou. Zúčastnila se několika zahraničních pobytů a sympozií v Berlíně, Paříži, Portu, Budapešti.

Domek postavili svépomocí za 140 dní.
Pro rodinu postavil svépomocí soběstačný domek. Teď radí ostatním, jak na to

Aktivně se prezentuje na samostatných i skupinových výstavách doma i v zahraničí. V roce 2021 získala první cenu v soutěži Malba roku, když se do jejího finále probojovala čtyři roky po sobě. Dostala se také do užšího výběru Ceny Nadace Novum v roce 2021.

V současné době se věnuje se malbě, koláži, videu a akčnímu umění.

MŠ Čtyřlístek v Milenově navštívily dvě labradorské holky.
Mateřinka v Milenově je plná života. Na návštěvu přišly dvě labradorky

Autorka o svojí tvorbě říká:
„Poselství umění beru čím dál tím zodpovědněji, paradoxně víc hravě. V průběhu uplynulých let se moje tvorba začala ubírat směrem k abstrakci. Abstrakce představuje svobodu pravidel. Je upřímná, ale i spekulativní. Inspiruje mě absurdnost každodenností. Situace a souvislosti, které vznikají náhodně. Věnuji se tématům identity, kolektivní identity, identity a pozice malby v umění a analýze času. Aktuálně reflektuji na období modernismu a pracuji s pocitem nostalgie. Vytvářím přesahy mezi starým a novým, mezi přírodou a městem, mezi minulostí a přítomností“.

Výstava je v Galerii Synagoga v Hranicích k vidění do neděle 5. března.

Zdroj: kultura-hranice.cz

Domek postavili svépomocí za 140 dní.
Pro rodinu postavil svépomocí soběstačný domek. Teď radí ostatním, jak na to
Putovní výstava Válka na Ukrajině v Galerii M+M v Hranicích.
Hranická Galerie M+M hostí putovní výstavu Válka na Ukrajině