Dvoučlenné družstvo žáků oboru Instalatér – David Číž a Patrik Bartoš – ukázalo, že svému řemeslu opravdu rozumí a červnových závěrečných zkoušek se nemusí obávat. Ve středu 29. ledna museli žáci v sedmi disciplínách prokázat jak znalosti z teorie, tak i praktické dovednosti. Čekalo je 100 testových otázek, po jejichž absolvování následovala praktická část – pájení a lisování mědi, sváření plastů, sváření a ohýbaní oceli, kompletace umyvadla včetně zkoušky těsnosti sifonu a kompletace závěsného systému toalet.

Hodnotící komisi tvořili zástupci Cechu topenářů a instalatérů a další odborníci v oboru.

„Kluci bojovali jako lvi a jsem na ně opravdu hrdý. Tato soutěž je i pro mě velkým poučením a další inspirací, protože vidím, jak naši žáci pracují ve stresu, a mohu se tak na některé nedostatky s tím spojené zaměřit při výuce. Každým rokem je větší konkurence z jiných škol,“ uvedl učitel odborného výcviku oboru Instalatér Jan Jakubka. Za úspěchem žáků stojí kromě jejich dobře odvedené práce také kvalitní příprava.

Mezi jednotlivci si prvenství vydobyl David Číž, který se tak nominoval na republikové finále, jež se bude konat na Stavebním veletrhu v Brně. Druhý výše jmenovaný se umístil na 7. místě. Naše škola se v družstvech umístila na 1. místě. Žákům gratulujeme.

Samotnému vyhlašování a předání cen dohlížel garant celé soutěže ředitel školy a člen cechu a topenářů Andrzej Bartoś.

Jan Jakubka