Po zakoupení kartičky s nákresem osmi stanovišť přicházejí k prvnímu, kde je čeká maminka, která vyprovádí Karkulku a připravuje ji košíček pro babičku. Děti musely pomoct mamince vybrat vše pro babičku.

Na druhém stanovišti se prochází se zpěvem Karkulka mezi květinami a děti ji pomáhají vybrat květiny pro babičku.

Pokračují dále a potkávají se s vlkem, který jim ukazuje špatnou cestu, aby mohl babičku sežrat.

Víkend na zámku v Hustopečích nad Bečvou 2022.
Zážitkový program pro všechny přinesl víkend na zámku v Hustopečích nad Bečvou

Na čtvrtém stanovišti byla v posteli babička. Stará, nemohoucí v noční košili pod peřinou. Děti ji musely pomoct hledat zapomenuté věci.

Na pátém stanovišti potkávají opět vlka, ale s pořádným břichem po sežráni babičky. Pomoci plyšáků si děti připravuji stejně velké břicho, jako má vlk.

Další zastavení bylo u pravého myslivce s puškou a lesními zvířátky. Společně se učili poznávat a vydávat zvuky zvěře, ale i člověka. Děti ještě nevěděly, že zachránil babičku a pomohl ji z vlčího břicha.

Moravské levandulové žně.
Moravská Provence aneb Levandulové žně nedaleko Hranic a Olomouce. Podívejte se

Na předposledním stanovišti byla zachráněna babička a vlk s rozpáraným břichem. Děti pomáhají babičce plnit vlkovo břicho kameny a společně je šijí.

Poslední zastaveni bylo u Kašpárka, kde každé dítě vylezlo na žebřík a z něho dostalo na zvon, který oznámil, že pohádky je konec.

Společně s rodiči přináší odškrkanou kartičku a za ni dostávaly občerstveni a svačinku. Domů se nemuselo pospíchat. Rodiče si dali osvěžující čepované pivo, děti, kromě svačinky pojídaly vše, co na stanovištích za splněné úkoly dostaly a střídaly se na skákacím hradu.

Tři čapí mláďata v Hranicích 2022.
OBRAZEM: Z čapího hnízda v Hranicích vykukují tři mláďata. Podívejte se

Poděkováni patří všem na stanovištích, že vydrželi vedro a obsloužili osmdesát děti,které chtěly zjistit jak to bylo s Karkulkou.

František Pavlík

Slavnosti města Hranice 2022.
OBRAZEM: Kejklíři, artisté i ohňová show. Ulice města Hranice ožily slavnostmi
Cyklistické závody ve Skaličce 2022.
Cyklistický závod ve Skaličce si užili vedle dětí i dospělí, pivo šlo na dračku