Celý týden byla víkendová předpověď počasí špatná - 90% déšť. Je s podivem, že v sobotu všude v blízkém okolí pršelo, mraky se honily kolem dokola, ale u nás to vydrželo bez deště a akce zdárně proběhla.

Opět se dámám povedl husarský kousek. Přesvědčily cca 40 nadšenců z vesnice, aby si sehnali, nebo sami vytvořili dobové obleky či kroje, pak se do nich oblékli a asistovali u všech různých soutěží, ukázek dobových prací a sportovních aktivit. Všichni byli spokojeni, s úsměvem a dobře naladěni. Tomu říkám úspěch.

Do všech připravených činností se zapojilo 136 dětí různého věku od těch nejmenších, až po školáky. Velkým zážitkem pro děti byla jízda na člunech na hladině místního rybníka.

Dobově sem patřil i nafukovací hrad, kde se děti mohly vydovádět.

Přítomni byli také členové Šermířského spolku Olomouc, kteří tady měli středověkou kuchyni s ukázkami dobových jídel. Třeba taková pučálka – naklíčený hrách s osmaženým špekem, nebo jáhlová kaše se sušeným ovocem. A večer pak předvedli Ohňovou show.

Nebylo třeba se ptát dětí, jestli se jim na hřišti a okolí líbilo. K večeru se projevila únava po náročném dni, ale jejich úsměvy a rozzářené oči mluvily za ně.

K tomu všemu členky spolku připravily opravdu bohaté občerstvení. Dva dny předem se peklo a vařilo, aby bylo všeho dost pro všechny. Akce se vydařila nejen kvůli dobrému počasí, ale hlavně proto, že přišlo tolik dětí, samozřejmě s rodiči a k tomu babičky a dědové a hned bylo lidí jako máku.

Je nasnadě všem poděkovat za to , že přišli. Dále poděkovat Dámskému spolku za zorganizování této krásné akce, pak také všem ostatním co pomáhali.

Poděkování patří všem sponzorům, Obecnímu úřadu Partutovice i Tomu tam nahoře.

Kdo byl viděl, kdo nebyl ať přijde příště. Za rok na viděnou.

Otakar Humplík