Pozvání přijaly členky Klubu diabetiků a klientky Domova seniorů Hranice. Klub při šití panenek dále spolupracuje s pracovníky chráněné dílny Krok.

Tato chráněná dílna dodává ročně cca 700 ks nastřihaných látek ve tvaru panenky, které pak dále kompletují zručné ruce šikovných seniorek.

Každá panenka je opatřena etiketou s potiskem Společenský klub Panenka Hranice. Samozřejmostí je, že každá panenka má upletený nebo uháčkovaný slušivý obleček.

Výstavba třetího mostu hranického viaduktu.
Architektonický skvost Hranic aneb Stavba viaduktů si vyžádala dvacet životů

Akce se za hranickou nemocnici zúčastnili náměstkyně pro ošetřovatelskou Jana Pivovarčíková a primář dětského oddělení Daniel Adzima, kteří zhodnotili přínos látkové panenky při jejich práci a poděkovali všem, kteří se na projektu podílejí.

Pomocí panenky mohou lékaři přibližovat dětem průběh chystaných výkonů, aby snížili jejich stres a usnadnili lékařské vyšetření či zákrok.

Panenky pomáhají v komunikaci mezi lékařem a malým pacientem. Děti si na panenku mohou malovat, povídat si s ní, mazlit se a po propuštění z nemocnice si ji mohou vzít domů.

Pin up girl s Robertem Vano na Staré střelnici v Hranicích.
Marilyn Monroe či Brigitte Bardot aneb Pin up girl s Robertem Vano v Hranicích

Každý rok připraví Společenský klub Panenka Hranice se svými spolupracovníky cca 340 panenek. Od roku 2005 dodal Společenský klub Panenka do hranické nemocnice více než 6000 kusů panenek.

Všem, kteří se podílí na výrobě, patří veliké poděkování za tuto práci. Panenky přináší radost nejen dětem, ale i těm, kteří je tvoří.

Za členy Společenského klubu Panenka Hranice
Lenka Kopřivová

Stromy jako domy, výstava ke 170. výročí od založení Střední lesnické školy je k vidění v muzeu na Staré radnici v Hranicích do 22. ledna 2023.
Střední lesnická škola v Hranicích slaví 170. výročí výstavou Stromy jako domy
Poznáte zimní houby a znáte jejich názvy?
OBRAZEM: Nastává sezona zimních hub. Znáte je a jejich využití?
Kouzelná inverze a východ sluníčka nad Beskydami a Frenštátem pod Radhoštěm, říjen 2022.
VIDEO: Pustevny nad oblaky. Podívejte se na kouzelný východ slunce v Beskydech