A to jednak díky přetrvávající přízni rodičů a dětí, jednak i díky velké podpoře pánů Jana Hally a Ivo Lesáka, kteří Montíku od ledna 2020 poskytují pronájem v Kunzově vile v Hranicích.

Již od začátku roku 2021, v čase jarní uzávěry, nabízel Montík místo svých pravidelných programů náhradu ve formě stezek v přírodě, kde děti spolu se svými rodiči či prarodiči plnili nejrůznější úkoly, zejména s přírodní tematikou, a mohli tak venku zajímavě a příjemně trávit čas.

Večerní Velké Karlovice a dronové záběry vyhlášeného místa.
FOTO Z DRONU: Zářící altán i hřbitov. Velké Karlovice v objetí sněhu a ticha

Že se jim stezky líbily, to bylo znát z ohlasů, které od rodičů přicházely a které v těch nejistých měsících velmi potěšily a povzbudily.

Od května Montík opět pokračuje ve svých pravidelných programech, kde kromě společného zpívání a tvoření mohou děti samostatně, dle svých zájmů a své nálady věnovat čas nejrůznějším aktivitám v duchu Montessori pedagogiky, stejně jako různým výtvarným či pohybovým činnostem, hrám, prohlížení knih apod.

Vernisáž výstavy Ludmila Kočišová – Kouzelná zákoutí.
Kouzelná zákoutí Hranic výtvarnice Ludmily Kočišové rozzářila Starou radnici

Nabídka je pestrá a mnohé aktivity se průběžně obměňují, aby bylo vždy něco nového.

Rodiče si zase v Montíku často rádi popovídají a vymění zkušenosti nejen s výchovou svých ratolestí, ale i z mnoha dalších oblastí života.

V roce 2021 se navíc podařilo uskutečnit alespoň jednu přednášku pro rodiče, a to na téma Psychomotorický vývoj dětí do 1 roku, a také se konalo několik kulturních akcí (divadlo pro děti, Podzimní slavnost v Bobří zahradě aj.).

Ledové sochy na Pustevnách 2022.
FOTO: Je to tady! Hvězdné ledové sochy na Pustevnách v celé své parádě

Je velmi potěšující, že ani v současné rozjitřené době rozhodně není o zájemce v Montíku nouze.

Ludmila Marečková

#clanek|6366147#