První písemná zmínka o obci pochází z roku 1220, kdy král Přemysl Otakar I. daroval obec hraběti Konrádu z Hardeggu. Později se stal majitelem klášter cisterciaček v Oslavanech a rod Krajířu z Krajky. Ti zde vybudovali na přelomu 15. a 16. Století tvrz.

V roce 1564 panství získali Streinové a vystavili zde renesanční zámek. Poslední majitelé byli v letech 1768 – 1946 Collaltové.

Radim Zenkl & Ondra Kozák.
Hudební duo Radim Zenkl s Ondrou Kozákem vystoupí na terase Echa v Lipníku

Po prohlédnutí jsme odjeli do Vranova nad Dyjí, kde jsme se posilnili dobrým obědem a vyhlídkou na hrad Vranov, který jsme nemohli navštívit kvůli filmování. Po posilnění jsme se v krásném slunečném odpoledni šli projít asi 300 m, abychom mohli přejít po hrázi k přístavišti, kde na nás čekala loď Poseidon.

Asi hodinu jsme pluli po Vranovské přehradě a kochali se okolím. Před odjezd z Vranova jsme si pochutnali na dobré zmrzlině.

Občané z Černotína a Hluzova vyrazili na prázdninový výlet do Dolní oblasti Vítkovic.
Pestrý červencový týden zažili lidé z Černotína a Hluzova

Z autobusu jsme pozorovali lány zlatého obilí a slunečnic, které zde pěstovali na zpracování oleje, a samozřejmě krásné vinohrady.

Poslední nutnou zastávkou byl motorest Rohlenka, kde jsme se rozloučili s Jihočeským krajem a odjížděli s dobrým pocitem domů a přemýšleli o dalším seniorském vyplouvání. Za klidnou a pohodovou jízdu samozřejmě vděčíme řidiči panu Romanovi Hladíkovi.

Helmtraud Vojtková,
předsedkyně spolku