Samotný program odstartoval v pátek dětským odpolednem na téma „Všechno letí“. Po splnění deseti úkolů dostali všichni soutěžící sladkou odměnu a malé pohoštění.

Před setměním přijeli na pouť pracovníci Hvězdárny z Valašského Meziříčí. Přímo na hřišti se konalo astronomické pozorování hvězd pomocí výkonných přenosných dalekohledů. Počasí celkem přálo, takže tuto dvouhodinovou akci si nenechalo ujít mnoho diváků.

V sobotu někteří využili možnosti společného opékání špekáčků a posezení u piva a vína u místního kiosku. V neděli dopoledne se konala v místním kostele slavnostní mše svatá.

Skaličská míle 2023.
Fotbalisty vystřídali na hřišti cyklisté. Jela se pátá Skaličská míle

V odpoledních hodinách se spousta spoluobčanů přišla podívat na výletiště, kde kromě vystoupení dětí ze Základní školy a mateřské školy Ústí hrála skupina Martina Foltýnka.

Velkým lákadlem byla Hopsavá pouliční show – vystoupení na skákacích botách a také workshop – půjčování skákacích bot a tyčí.

Show Daniela Fajmona byla úžasná, dokázal skvěle pobavit a rozesmát publikum, a také zaujmout děti, které si mohly vyzkoušet skákání na tyčích a menších botách.

Bodyart Radky Kunovské: symbol města Hranice.
Bodyart Radky Kunovské aneb Symbol města Hranice. Podívejte se

Letošní pouť se vydařila, nejen kvůli příznivému počasí, ale hlavně zájemcům o místní tradiční akce.

Příležitostí, jak strávit víkend, bylo v okolí nepřeberné množství – Slavnosti města: Hranice bez hranic, Burgerday v letním kině, Kelečské slavnosti atd.

Proto děkujeme všem, kteří se o postarali o uspořádání této akce, a hlavně všem, kteří se přišli pobavit. Těšíme se na Vás opět za rok.

Hana Vykopalová

Sedmáci ze ZŠ Struhlovsko v Hranicích se stali součástí projektu Znáte svoje město?
Sedmáci ze ZŠ Struhlovsko v Hranicích putovali časem. Poznávali historii města