Inge Kosková se narodila 31. ledna 1940 v Brně. Od dětství se věnovala kresbě a ve čtrnácti letech se i přesto, že neměla odbornou výtvarnou průpravu, dostala na Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně. Ze zdravotních důvodů musela školu opustit a vystudovala Střední školu v Jablunkově.

V roce 1957 nastoupila na Univerzitu Palackého v Olomouci na Pedagogickou fakultu, obor matematika a výtvarná výchova, kterou absolvovala v roce 1961.

Jak to bylo s Karkulkou 2022, Skalička.
Jak to bylo s Karkulkou? Děti to v Pohádkovém lese ve Skaličce zjistily

V letech 1975 až 1987 pracovala v Moravských tiskařských závodech jako grafička a pak až do důchodu v Lidové škole umění. Po revoluci v roce 1989 dva roky zastupovala kolegyni, vedla místo ní experimentální kresbu na pedagogické fakultě v Olomouci.

Po celou dobu se při zaměstnání věnovala také volné tvorbě, stýkala se s dalšími umělci a v dobách totality se účastnila neoficiálních či polooficiálních výstav.

Tři čapí mláďata v Hranicích 2022.
OBRAZEM: Z čapího hnízda v Hranicích vykukují tři mláďata. Podívejte se

Dílo Inge Koskové je záznamem různých fází jejího výtvarného projevu i reflexí doby. Zpočátku propojovala realismus se snovými obrazy. V sedmdesátých letech se na jejích kresbách objevují tísnivé postavy lidí namačkaných v koutě, které vystihují atmosféru ve společnosti.

Ve figurální kresbě ji inspiroval anglický balet. Její kresba se postupně uvolňovala, kontury ztrácely na pevnosti a jednoznačnosti. Později se začala věnovat krajině.

Olomoucký spolek okrašlovací jde svou výzdobou příkladem.
SOUTĚŽ. Pochlubte se květinovou výzdobou a vyhrajte atraktivní ceny!

Malovala a dělala i grafiku, experimentální kresba však dominuje.

Zdroj: www.kultura-hranice.cz

Slavnosti města Hranice 2022.
OBRAZEM: Kejklíři, artisté i ohňová show. Ulice města Hranice ožily slavnostmi