Pekli jsme linecké koníky, svatomartinské rohlíčky, kovali podkovy, vyráběli koníky z papíru, husy z husích peříček, dramatizovali jsme příběh o svatém Martinovi a učili se o něm písničku. A abychom nabrali na večer síly, poobědvali jsme husí prsíčka se zelím a knedlíkem.  

V 16 hodin jsme se sešli za kulturním domem. Za svitu lucerniček a lampiónů jsme obešli vesnici a pak se po skupinkách vydávali na stezku odvahy s plněním úkolů, o které se postarali do masek převlečení mladí hasiči.

Děti dostávaly na stanovištích razítka do průvodní kartičky a taky něco dobrého na zub. Po návratu ke kulturnímu domu na ně čekalo překvapení v podobě samotného svatého Martina. Ten jim dával různé otázky a zkoušel jejich znalosti. Vysvětlil jim, proč nechal bílého koně doma. Prý byl po běhání v Čechách unavený a nechal ho odpočívat.

Za odvahu při plnění úkolů na stezce odvahy, za vědomosti i za písničku, kterou mu děti zazpívaly, je odměnil balíčkem s ovocem. Myslím, že to byl špičkový večer. Nakonec bylo asi dobře, že Martin nechal bílého koně doma. Užili jsme si tak příjemného počasí, rozepínali bundy a punč a čaj nám nechládl tak rychle.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhali a na akci se podíleli. 

Zuzana Stejskalíková
ředitelka MŠ Špičky