Navštívil jen ty děti, kteří rodiče si to přáli, to znamená na objednání. Ale Těšice je malá vesnička, takže družina obešla celou dědinu od vrchu až na druhý konec a nešla jen do 1 domu, kde si to rodiče nepřáli.

Děti byly nedočkavé a chodily se dívat do okna a poslouchaly jestli už neřinčí řetězy čertů a zvonění družiny. My jsme nebyli jiní, že?

Svatý Mikuláš měl knihu hříchů, kde byl zapsaný každý dobrý ale i špatný skutek. Ale všechny děti byly hodné, jen Štěpána čerti chtěli odnést do pekla, ale nakonec ho pustili.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve na Vánoční výstavu.
Červené baňky ve tvaru srdce či třpytivé baňky. Zámek Lešná je ve vánočním hávu

Byly i slzičky a pevné držení kolem mámina krku a básničku, měly problém odříkat. To leckdy musela pomoct maminka. ale nakonec to dítko zvládlo a za odměnu dostalo balíček dobrot. Rovněž dostaly i dárky od svých rodičů, babíček, ale i tetiček.

Také se děti modlily a že jich nebylo málo, ale také nám zahrála Janička na klavír a s ní zpíval Toník a Julinka. To zase Emička, Mařenka a Alenka nakreslily anděla, mikuláše, ale čerta přeškrtaly - asi nechtěly, aby přišel, ale co by to bylo za Mikulášskou družinu bez čerta!!

Vánoční dílny na ZŠ a MŠ Šromotovo, Hranice 2021.
Vánoční dílny na ZŠ a MŠ Šromotovo v Hranicích se opět moc povedly

Mikuláš a anděl jsou kladné postavy, ale z čerta je vždycky respekt. Ale ti letošní byli hodní, jen semtam metlou pohrozili nebo jen zlehka přejeli přes nohy.

Celkem jsme obdarovali 25 dětí. Děti byly určitě spokojené a už se těší na příští rok, kdy budou starší, odvážnější a nebudou se tolik bát.

Milena Rušarová,
Horní Těšice

Josef Maršálek představil svou knihu Sexy dortíky.
FOTO: Cukrář Josef Maršálek, rodák z Hranicka, vydal knížku Sexy dorty