Hledal jsem místo, které není v současné době přeplněné lidmi, a našel ráj ticha a kouzelné přírody. A několik turistických cílů které jinde za jeden neprojdete.

Partutovické vodopády

Vystoupil jsem z autobusu v pátek 26. února brzy ráno v Partutovicích u Hranic. Pár metrů od zastávky je Partutovický vodopád, přístup k němu je poněkud obtížnější.

Protože nejkrásnější výhled na vodopád je na druhé straně potoka, ale co by člověk neudělal pro krásnou fotku?

Asi 2 km bohužel po silnici, před obcí Olšovec po levé straně jsou skryté dva zatopené lomy - Zadní a Přední skála. V létě slouží Přední jako koupaliště, teď v zimě nádherně zamrznuté. Jen jsem obešel lom po cestičce která vede nad ním.

K Puchartu

Přes Olšovec opět po silnici asi po 3,5 km jsem došel na zříceninu hradu Puchart. Rozlohou malá ale strmý výstup od potoka stál za to . Kde může člověk tak v klidu poobědvat za zpěvu ptáků a zurčením potoka?

Hrádek Kunzov

Pokračoval jsem po červené směrem na Radíkov a od rána potkal první lidi - policejní hlídku. Táhlý výstup k obci Radíkov mě odměnil nádherným výhledem. Z Radíkova z kopce opět po silnici k Hrádku Kunzov. Každému se asi líbit nebude, ale byl vystavěn v romantickém stylu v letech 1907 až 1908 továrníkem Antonínem Kunzem z Hranic a sloužil mu jako letní sídlo.

Hrádek Kunzov.Hrádek Kunzov.Zdroj: Jiří Svačina

V současné době bude sloužit jako welness hotel majitelům z Holandska.

V Hrabůvce jsem počkal na autobus domů. Určitě se sem vrátím v létě a budu pokračovat na Žabnický vodopád a zříceninu Drahotuš - celkem 19 km.

V této době, bez načerpání sil v nějaké restauraci, je celkově 9 km tak akorát.

Jiří Svačina