A když skončila s předsedkyní, tak byla zvolená její dcera, Ludmila Oravová a tuto organizaci vede doposud. Máme celkem 17 členů, z toho 14 žen a 3 muže. Scházíme se každé první úterý v měsíci v naší klubovně na posezení při kávičce.

Také zveme i děti, kde s nimi tvoříme z papíru, kreslí si, vymalovávají připravené obrázky, také si vyráběly svícny, adventní věnečky, učily si udělat mašlovačky a také drhnout peří. Je pro ně připraveno i malé pohoštění, které neodmítnou.

Už několik let členky cvičí každé úterý a čtvrtek pod vedením bývalé občanky naší obce, Ivy Vlčkové, která dojíždí z nedaleké Kelče. Předsedkyně dělala dospělácký doprovod při Tříkrálové sbírce. Jinak jsme pomáhali při jarním úklidu parketu, nebo na akci Ukliďme Česko, úklid zastávek, také záhonů před pomníky i parketem.

Karneval v Jindřichově.
Na karnevale v Jindřichově měli o zábavu postaráno

O prázdninách jsme uspořádali Prázdninové tvoření pro děti a moc si to všechny užily. Prosinec byl velmi náročný. Stavěl se Betlém před kaplí, 13.12. jsme si zazpívali Česko zpívá koledy a pak už jsme se připravovali na Mikulášskou nadílku a Putování do Betléma.

Ztvárnění tohoto biblického příběhu jsme hráli naposledy, byla to vlastně jeho derniéra. Konec a začátek nového roku jsme přivítali jako vždy, U kříže. Tam jsme si popřáli jen to dobré a připili si zdraví.

Máme dobré vztahy jak s obecním úřadem, tak i s místními hasiči a věříme, že to tak bude i nadále.

Nové komunitní centrum Křídla všem v Hranicích.
Nové komunitní centrum Křídla všem otevřelo v Hranicích. Pro rodinu i jedince

A co plánujeme na letošní rok? Ve cvičení budeme nadále pokračovat a také se budeme scházet v klubovně každý měsíc. V únoru drhnutí peří, v březnu malování velikonočních vajíček a posezení nad knížkou. V dubnu Ukliďme Česko a v květnu si upečeme pecáky.

Pak Prázdninové tvoření a kurz drátkování a osvěžit si Základy první pomoci. V listopadu pak výroba adventních věnců a přípravy na Mikuláše. Plán spolku máme bohatý a zda se splní, zhodnotíme za rok.

Milena Rušarová, Horní Těšice